W Zagłębiu przeprowadzono prosty test. Siedmiu zdało, a reszta to amatorzy

Zbigniew Drążkiewicz, prezes hokejowego Zagłębia Sosnowiec zapowiada budowę nowej drużyny. Ma być taniej, ale lepiej.
Zagłębie Sosnowiec marnuje kolejny sezon w ekstralidze. Przed rozgrywkami wydawało się, że nad Brynicą udało się zbudować przyzwoity zespół. Do Sosnowca wrócili m.in. wychowankowie bracia Tomasz i Marcin Kozłowscy, doświadczony Piotr Sarnik, czy czeski snajper Vladimir Luka. Atmosfera jednak wciąż kulała, a w szatni częściej niż o najbliższym rywalu rozmawiało się o zaległych pieniądzach. Efekt był tak, że zawodnicy trenowali na półgwizdka i przegrywali kolejne mecze.

Teraz pieniądze w końcu znalazły się na kontach hokeistów, ale zmarnowanego czasu i punktów nic już nie wróci. Zespół nie jest przygotowany do rywalizacji w ekstralidze. - Ostatnio przeprowadziliśmy prosty test, który miał ocenić stopień wytrenowania zawodników. Okazało się, że tylko siedmiu z nich prezentuje w miarę przyzwoity poziom. Reszta pracę miała sobie za nic. To amatorzy, więc ich pensje też powinny być amatorskie - mówi Drążkiewicz, który zaproponował hokeistom renegocjacje kontraktów. - Na początek o 15 procent, ale nie wykluczam, że ten proces będzie postępował co miesiąc. Wszystko zależy od wyników, a przede wszystkim od zaangażowania - mówi.

Nie wszyscy zawodnicy zaakceptują nowe zasady. Z drużyną już rozstał się Luka, który miał być jednym z liderów drużyny. - Pożegnań będzie więcej. Na koniec zostaną ci, którym na Zagłębiu naprawdę zależy. Nie chcę w drużynie ludzi, którzy potrafią tylko psioczyć i narzekać. Chce widzieć na lodzie profesjonalistów. Wciąż wierze, że ten zespół stać na zajęcie szóstego miejsca. Po wycofaniu się rozgrywek drużyny z Torunia z ligi nikt nie spada. Postaramy się wykorzystać ten czas na budowę nowej drużyny. Po zmianach na liście płac mamy pieniądze na zakontraktowanie nowych zawodników. Nie zapominamy też o młodzieży - mówi Drążkiewicz, który zapowiada też zmiany w sztabie szkoleniowym. - Konsultowałem się w tej sprawie z trenerem reprezentacji Igorem Zacharkinem. To może ciekawy i zaskakujący ruch - zapowiada prezes Zagłębia.

Podyskutuj o rozgrywkach w naszym regionie na Facebooku Śląsk - Sport.pl »


Zobacz także
  • Historyczny transfer GKS-u Tychy. Hokeista zabiera też żonę
  • Kontrowersje wokół rewolucji w lidze hokejowej
  • Mecz Nesta - HC GKS Katowice Rewolucja w lidze hokejowej. Wszystkie kluby zagrają w play-off!