Legendarny hokeista chce uzdrowić Polonię Bytom

Były znakomity napastnik Marek Stebnicki jest nowym prezesem hokejowej Polonii Bytom.
Stebnicki jest wychowankiem bytomskiego klubu, a jego barwach wielokrotnie sięgał po mistrzostwo Polski. Grał także w niemieckich klubach Krefeld Pinguine i Revier Löwen Oberchausen, a jako reprezentant Polski pojechał na Igrzyska Olimpijskie w Calgary.

Od kilku dni sprawuje funkcję prezesa Polonii, której obecnie daleko do świetności sprzed lat. Bytomianie są tylko pierwszoligowcem, a ich lodowisko to zabytek, na który można wpuszczać tylko 300 kibiców. - Jak się przychodzi do klubu z takimi tradycjami jak Polonia, to byłoby dziwne, aby nie myśleć o awansie do ekstraligi. Chcemy wzmocnić i skład i to osiągnąć - zapowiada Stebnicki.

Jego pojawienie się w klubie związane jest z poparciem, jakiego udzielił mu prezydent miasta Damian Bartyla. - Mamy zbieżne poglądy, co do tego jak powinien funkcjonować sport w mieście - mówi Stebnicki.

Przypomnijmy, że Bartyla zapowiadał powołanie spółki, która - na wzór Tychów - skupiłaby wszystkie najważniejsze sekcje sportowe w mieście, w tym piłkę nożną i hokej. - Wiem, że są takie plany, ale ich przeprowadzenie nie jest proste. Bytom nie ma takich możliwości finansowych jak Tychy - mówi nowy prezes hokejowej Polonii.

Podyskutuj o hokejowych rozgrywkach w naszym regionie na Facebooku Śląsk - Sport.pl »


Zobacz także
  • Nowy hokeista w HC GKS-ie Katowice. Kto zgadnie, z jakiego kraju?
  • Mecz Sanok - JKH w półfinale play off ub. sezonu. Wyczyn JKH Jastrzębie przejdzie do historii polskiego hokeja. Trzy gole w 18 sekund!!!
  • Grzegorz Pasiut Hokejowy pechowiec z GKS-u Tychy. Rok w rok operacja barku