Prestiżowy turniej w Tychach. Trener powołał nastoletniego poliglotę

Igor Zacharkin, selekcjoner hokejowej reprezentacji Polski powołał szeroką kadrę na konsultację przed turniejem Euro Ice Hockey Challenge.
Najbliższe zawody z tego cyklu odbędzie się w Tychach w dniach 7-9 lutego. Na Stadionie Zimowym rywalami białoczerwonych będą Korea Południowa, Rumunia i Węgry. O sile kadry stanowią przede wszystkim zawodnicy z Sanoka, których na zgrupowaniu będzie aż dziewięciu. Kluby z naszego regionu też jednak nie mają się czego wstydzić. Siedmiu kadrowiczów dał GKS Tychy, a sześciu JKH GKS Jastrzębie.

Polski Związek Hokeja na Lodzie podkreśla, że 2/3 reprezentantów to wychowankowie sosnowieckiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego. W tym gronie znajduje się David Zabolotny.

19-letni bramkarz to zdaniem Zacharkina jeden z najbardziej uzdolnionych zawodników młodego pokolenia w Polsce. Wychowanek Orlika Opole był jednym z bohaterów reprezentacji Polski do lat 20, która w grudniu zeszłego roku wygrała MŚ U20 Dywizji IB rozgrywane w ukraińskim Doniecku.Zabolotny ma nie tylko talent do hokeja, ale i nauki języków. Można się z nim dogadać po niemiecku, czesku i angielsku.

SKŁAD KADRY

Bramkarze:

Przemysław Odrobny (Ciarko PBS Bank KH Sanok), Kamil Kosowski (JKH GKS Jastrzębie), Rafał Radziszewski (Comarch Cracovia), David Zabolotny (MUKS Orlik Opole, SMS)

Obrońcy:

Paweł Dronia, Patryk Wajda (KH Sanok), Jarosław Kłys, Patryk Noworyta (Cracovia), Michał Kotlorz, Rafał Dutka (GKS Tychy), Mateusz Rompkowski, Bartosz Dąbkowski, Mateusz Bryk (JKH GKS), Jerzy Gabryś (Aksam Unia Oświęcim)

Napastnicy:

Marcin Kolusz, Krzysztof Zapała, Krystian Dziubiński, Tomasz Malasiński, Marek Strzyżowski, Dariusz Gruszka (KH Sanok), Leszek Laszkiewicz, Damian Słaboń, Aron Chmielewski (Cracovia), Adam Bagiński, Jakub Witecki, Mikołaj Łopuski, Radosław Galant, Grzegorz Pasiut (GKS Tychy), Maciej Urbanowicz, Mateusz Danieluk (JKH GKS)

Terminarz turnieju:

7 luty: Rumunia - Węgry (g.16) oraz Polska - Korea Płd. (19.30)

8 luty: Węgry - Korea Płd. (16), Polska - Rumunia (19.30)

9 luty: Korea Płd. - Rumunia (14.30), Polska - Węgry (18)