Sport.pl

Zaskakujące wnioski trenera Zagłębia. Naszym zdaniem jednak się myli

Hokeiści Zagłębia Sosnowiec przegrywają w tym sezonie wiele spotkań w kompromitujących rozmiarach. Trener Krzysztof Podsiadło doszukuje się przyczyn kolejnych blamaży.
Katem Zagłębia są przede wszystkim zawodnicy z Jastrzębia, którzy trzy razy wygrali z drużyną z Sosnowca w dwucyfrowych rozmiarach. Szczególnie bolesna była porażka z ostatniego piątku, gdy JKH zwyciężyło aż 14:2. To rekord tego sezonu.

- To była katastrofa i kompromitacja. Nawet nie chcę do tego wracać - mówi szkoleniowiec, który doszukując przyczyn wysokich porażek wskazał na... piątek. - Zawodnicy mówią, że podczas piątkowych spotkań nie są w najlepszej dyspozycji. Musimy wyciągnąć z tego wnioski i coś zmienić w naszym treningu - dodaje szkoleniowiec.

Czy piątek to rzeczywiście feralny dzień dla zawodników Zagłębia? Tydzień przed blamażem w Jastrzębiu było równie źle, bo sosnowiczanie przegrali na własnym lodzie z Cracovią aż 1:9.

Wcześniej jednak zespół ze Stadionu Zimowego kompromitował się też w meczach rozgrywanych w niedzielę: 1:12 z JKH, 2:11 z Cracovią i 1:12 z GKS-em Tychy oraz we wtorki: 1:11 z JKH i 1:9 z HC GKS-em Katowice.

We wtorek kolejne mecze ekstraligi: Zagłębie - HC GKS Katowice (18.), JKH - KH Sanok (18.) oraz Unia Oświęcim - Cracovia (18.)

 

Więcej o: