Sport.pl

Bankowiec, rajdowiec, maratończyk... Czy to on pokieruje Zagłębiem Sosnowiec?

Adam Proń wygrał konkurs na stanowisko prezesa hokejowego Zagłębia Sosnowiec. W środę ma podjąć decyzję czy podejmie się tego wyzwania.
Zagłębie "straciło" prezesa pod koniec ostatniego sezonu. Rada nadzorcza spółki podziękowała wtedy za pracę Zbigniewowi Drążkiewiczowi. Grzegorz Dąbrowski, przewodniczący RN uzasadniał, że Drążkiewicz działał na niekorzyść klubu. Doprowadził do zadłużenia Zagłębia. Miał brać pożyczki na "lichwiarski" procent. Tymczasowym prezesem został Artur Ślusarczyk - były kapitan Zagłębia - i to pod jego wodzą klub zakończył rozgrywki.

Nowego prezesa wyłonił konkurs. Szanse na stanowisko miały cztery osoby. Ostatecznie rada nadzorcza postawiła na Adama Pronia. 38-letni menedżer przez wiele lat był związany z bankowością.

Proń jest magistrem prawa na Uniwersytecie Śląskim. Studia menedżerskie kończył na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, a na Uniwersytecie Warszawskim ukończył studia podyplomowe z rachunkowości i podatków. Interesuje się sportami ekstremalnymi. To rajdowiec amator oraz maratończyk. Rywalizował m.in. w maratonie w Berlinie.

- Adam Proń wygrał konkurs, ale ostateczną decyzję czy podejmie się tego zadania podejmie w środę. Na przeszkodzie mogą bowiem staną jego dotychczasowe obowiązki zawodowe - mówi Dąbrowski, który zaznacza, że w przypadku, gdyby Proń odmówił, to pojawi się nowy "mocny kandydat".

Wydaje się, że mógłby nim być Rafał Hyla - przedsiębiorca i wiceprezes Stowarzyszenia Kibiców Zagłębia, który także brał udział w konkursie.

 

Więcej o: