Hokejowa GieKSa straciła trenera. Klub ma już kandydatów na jego następcę

Trener Jacek Płachta odszedł z HC GKS-u Katowice.
Po zakończeniu poprzedniego sezonu pozostanie Płachty w Katowicach wydawało się pewne. - Warunki nowego kontraktu były ustalone i byliśmy już praktycznie dogadani - mówi Dariusz Domogała, wiceprezes klubu.

Płachta ostatecznie umowy jednak nie podpisał i właśnie rozpoczął pracę w KTH Krynica, które ma być oparte na reprezentantach Polski. - Szukamy już nowego trenera, który będzie prezentował podobny lub nawet wyższy poziom niż dotychczasowy szkoleniowiec. Rozmawiamy z trzema kandydatami z zagranicy. W najbliższych dniach rozmowy powinny zostać sfinalizowane - dodaje Domogała.

Katowiccy hokeiści przebywają obecnie na urlopach, a bezpośrednie przygotowania do sezonu wznowią pod koniec lipca. Latem rozegrają 10 sparingów m.in. ze słowackim Martinem i węgierskim DAB.Docler Dunaujvaros.

Dodajmy, że klub ma problem ze skonstruowaniem budżetu na najbliższy sezon. - Czekamy na spotkanie z prezydentem Katowic Piotrem Uszokiem. Bez pomocy miasta będzie nam ciężko. W ubiegłym sezonie wsparcie miasta stanowiło przecież jedną trzecią naszego budżetu - podkreśla wiceprezes HC GKS-u.