Zagłębie Sosnowiec rezygnuje z gry w ekstralidze

Hokeiści Zagłębia Sosnowiec nie zagrają w najbliższym sezonie w najwyższej klasie rozgrywkowej.
Podyskutuj o rozgrywkach w naszym regionie na Facebooku Śląsk - Sport.pl »


Miał być nowy właściciel, czyli Rosjanin zwany "Wołodią". Miał być dostatek i zespół na mistrzostwo Polski. Wreszcie miała być nowa lodowa hala na kilkanaście tysięcy miejsc.

Ostatecznie jednak rozmowy z potencjalnym nowym właścicielem zostały spartaczone, a w Sosnowcu został zadłużony klub bez perspektyw.

Zagłębie zgłosiło wcześniej akces do rozgrywek ekstraligi (czy - jak kto woli - zawodowej Hokej Ligi), ale z naszych informacji wynika, że w niej nie zagra. Decyzja zapadła podczas piątkowego spotkania w Urzędzie Miejskim w Sosnowcu. Przypomnijmy, że gmina jest właścicielem klubu.

Nowy klub - budowany w oparciu o struktury Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji - ma wystartować w pierwszej lidze. Jego prezesem nie będzie Adam Proń, który wiosną wygrał konkurs na to stanowisko.

Niewykluczone, że nowe Zagłębie będzie się starał pomóc zbudować Rafał Hyla, który kilka miesięcy temu też ubiegał się o prezesurę. Plan Hyli zakładał zatrudnienie części zawodników we współpracujących z Zagłębiem firmach. Hyla liczył też na wsparcie Adama Bernata - byłego prezesa klubu.

Informacje staraliśmy potwierdzić u Grzegorza Dąbrowskiego. Szef rady nadzorczej hokejowej spółki nie miał jednak dla nas czasu. Dąbrowski odebrał za to telefon od Rafała Łysego, rzecznika prasowego sosnowieckiego magistratu. Przekazał wtedy wiadomość, że żadne decyzje nie zapadły.