Zaskakujące zachowanie władz Sosnowca. Prezes PZHL-u mówił o korupcji?

W Sosnowcu pewnie jeszcze długu będą rozpamiętywać decyzję władz miasta, które przesądziły o likwidacji hokejowego Zagłębia.
Miasto podjęło decyzję o likwidacji spółki, ale wszystko wskazuje na to, że zawodowy hokej w mieście nad Brynicą nie zginie.

O przyszłości Zagłębia dyskutowano podczas ostatniej nadzwyczajnej sesji rady miasta. Portal zaglebie.sosnowiec.pl zwrócił jednak uwagę na co innego. Piotr Hałasik, prezes Polskiego Związku Hokeja na Lodzie podczas sesji podzielił się informacją, że były plany powołania w Sosnowcu "kliniki polskiego hokeja".

- Przyszedłem do władz miasta z propozycją, żeby sosnowiecki Szpital nr 1 został kliniką polskiego hokeja, co wiązałoby się z dużym prestiżem. Po kilku dniach pojawił się u mnie człowiek zarządzający tą placówką, od którego usłyszałem, że będzie tak, jeśli mu zapłacę - cytuje Hałasika klubowy portal.

"Naszym zdaniem słowa Hałasika ewidentnie wskazują na to, że spotkał się z żądaniem korupcyjnym. Propozycję miał złożyć urzędnik miejski. Bo Szpital nr 1 to spółka miejska. W dodatku spółka, przynosząca ogromne straty, zadłużona na kilkanaście milionów złotych, której budżet rokrocznie łatany jest ogromnymi dotacjami z miejskiej kasy. To wreszcie spółka fatalnie zarządzana, z ogromnymi przerostami personelu administracyjnego.

W momencie, kiedy Hałasik o tym mówił, na sali byli obecni wszyscy święci sosnowieckiego samorządu: prezydent, jego zastępczyni i 23 radnych. Wśród nich dwóch lekarzy: ordynator w tymże szpitalu Maciej Ornowski oraz Daniel Miklasiński, tak zatroskany stanem służby zdrowia, że nie mógł się doczekać końca sesji i możliwości wyrwania się na branżową komisję. Nie zareagował nikt, choć tak poważne oskarżenie wymaga poinformowania odpowiednich służb. Tymczasem po sosnowieckich samorządowcach ta informacja spłynęła, zupełnie jakby w ogóle nie usłyszeli słów Hałasika. Albo jakby mówił o rzeczach, które w Sosnowcu są na tyle normalne, że w ogóle nie warto się do nich odnosić" - podsumowuje zaglebie.sosnowiec.pl