Sport.pl

Hokeiści lgną do gry w nowym Zagłębiu Sosnowiec

Zagłębie Sosnowiec na nowo organizuje klubowe struktury i skład drużyny. Nowy zespół będzie faworytem pierwszoligowych rozgrywek. 
Decyzja o likwidacji hokejowej spółki, która miała miejsce w ekstralidze, sprawiła, że seniorski hokej trzeba budować w mieście nad Brynicą na nowo. Tego zadania podjęli się Rafał Hyla, Mirosław Zając i Adam Bernat.

Obecnie trwają rozmowy z władzami miasta, które mają pomóc w budowie klubowego budżetu. Działacze są też już po pierwszym spotkaniu z zawodnikami zainteresowanymi grą w barwach pięciokrotnego mistrza Polski. W spotkaniu wzięło udział 24 hokeistów. Bernat informuje, że chęć gry wyraziła "znakomita większość" zawodników, którzy grali w Zagłębiu w minionym sezonie.

- Podczas spotkania podpisywaliśmy listę. Nic wiążącego. To była tylko deklaracja chęci gry w nowym klubie - mówi portalowi ŚLĄSK.SPORT.PL jeden z graczy. - Usłyszeliśmy, że na pewno nie możemy liczyć na pieniądze, które gwarantowały nam kontrakty w spółce. Zarobki mają wynosić około dwóch tysięcy złotych na miesiąc - dodaje.

Kto wyraził chęć gry w nowym Zagłębiu? Bernat wymienia Łukasza Zachariasza, Rafała Cychowskiego, Tomasza Dzwonka, Sebstiana Bacę, Macieja Stehlika, czy Dominika Nahunkę. - Generalnie musiałbym wymienić wszystkich. Co ciekawe, pojawił się też pomysł, żeby karierę wznowił po roku przerwy Artur Ślusarczyk - zdradza były prezes klubu.

Grą w Zagłębiu są też zainteresowani zawodnicy spoza Sosnowca. Padają nazwiska Adriana Kurza, Michała Działo, Łukasza Mejki, czyli Łukasza Kulika.

Jeżeli w Sosnowcu zbudują skład, który na razie mają na papierze, to zespół będzie faworytem pierwszej ligi. To jednak nie stanie się od razu, gdyż większość wymienionych zawodników jest nieprzygotowana do sezonu.

 

Więcej o: