Lokaut w Hokej Lidze trwa. Kluby postawiły kluczowy warunek

Rozgrywki Hokej Ligi nie zostaną wznowione. Piotr Hałasik, prezes Polskiego Związku Hokeja na Lodzie nie chce zwołać Walnego Zjazdu Sprawozdawczo-Wyborczego w terminie proponowanym przez większość klubów. 
W ubiegłym tygodniu większość klubów Hokej Ligi ogłosiła lokaut. To wyraz dezaprobaty dla rządów Piotra Hałasika, prezesa PZHL-u. Kluby chcą zwołania Walnego Zjazdu Sprawozdawczo-Wyborczego, który da szansę na wybór nowych władz związku.

W niedzielę Hałasik ogłosił, że zjazd mógłby odbyć się w maju 2014 roku, a decyzję w tej sprawie zarząd PZHL-u może przegłosować w styczniu. Takie rozwiązanie nie zadowala klubów.

"Mając na uwadze fakt, iż spotkanie miało doprowadzić do porozumienia, a pojawiło się na nim tylko trzech członków zarządu - przez co zarząd nie miał mocy decyzyjnej - uznajemy to jako całkowitą ignorancję wobec zaistniałego problemu. Jednocześnie informujemy, że pomimo zaproszenia, o którym dowiedzieliśmy się w piątek w godzinach wieczornych, stawiliśmy się na spotkaniu w komplecie.

Kluby deklarują możliwość natychmiastowego wznowienia rozgrywek oraz rozegrania Pucharu Polski, jeżeli zarząd podejmie uchwałę o zwołaniu Nadzwyczajnego Walnego Zjazdu 8 lutego 2014 r." - czytamy w oświadczeniu. Zarząd PZHL-u reprezentowali:

Piotr Hałasik, Marta Zawadzka, Dawid Chwałka. Nieobecni: Mariusz Wołosz i Piotr Demiańczuk.

Kluby reprezentowali:

Artur Januszyk, Bogdan Połącarz (Aksam Unia Oświęcim)

Agata Michalska (MMKS Podhale Nowy Targ)

Wojciech Matczak (GKS Tychy)

Andrzej Frysztacki (JKH GKS Jastrzębie)

Daniel Kaszowski, Mariusz Broniszewski (1928 KTH Krynica)

Waldemar Bukowski (Ciarko PBS Bank KH Sanok)

Adam Zięba (MKS Cracovia S.S.A)

Jesteś kibicem ze Śląska? Dołącz do nas na Fejsie! >>