Ostatni mecz HC GKS-u Katowice. "Światła jeszcze nie gasimy" [ZDJĘCIA]

HC GKS Katowice nie sprawił niespodzianki i odpadł w pierwszej rundzie play-off ligi hokejowej. Nie jest pewne, czy klub przystąpi do następnego sezonu.
Na ŚLĄSK.SPORT.PL piszemy także o hokeju. Sprawdź na Facebooku >>

Katowiczanie byli bez najmniejszych szans w rywalizacji z Ciarko BPS Bank Sanok. Po dwóch bardzo wysokich porażkach na wyjeździe, we wtorek GieKSa podjęła ligowego potentata w Satelicie. Grający w kadłubowym składzie HC GKS znów przegrał i to rywale zapewnili sobie awans do półfinałów PLH. Z kolei dla zespołu z Katowic rozgrywki właśnie się zakończyły.

GieKSa od dłuższego czasu zmaga się z problemami ekonomicznymi. Zirytowani zaległościami w wypłatach hokeiści oddali nawet jeden z meczów walkowerem.

- Funkcjonowanie na podobnych zasadach w kolejnym sezonie nie ma sensu. Nie mogę więc wykluczyć, że do niego nie przystąpimy. Na razie światła jeszcze nie gasimy. Chcę, aby hokej w Katowicach pod marką GKS-u wciąż istniał. Dlatego prowadzimy rozmowy z firmami, które mogłyby wziąć na siebie ciężar utrzymywania drużyny. Na razie nikt jednak nie udzielił konkretnych deklaracji wsparcia - mówi Dariusz Domogała, wiceprezes klubu. 

W pozostałych meczach z udziałem śląskich zespołów nie było niespodzianek. GKS Tychy po raz trzeci pokonał Polonię Bytom, a JKH GKS Jastrzębie wyeliminował KTH Krynica. W półfinałach jastrzębianie zagrają z Sanokiem, a tyszanie jeszcze czekają na rywala.

Wyniki: HC GKS Katowice - Ciarko PBS Bank Sanok 0:6 (0:2, 0:3, 0:1) - awans Sanoka, Polonia Bytom - GKS Tychy 1:3 (0:2, 1:0, 0:1) - awans GKS-u Tychy, 1928-KTH Krynica - JKH GKS Jastrzębie 1:9 (0:3, 0:2, 1:4) - awans Jastrzębia, Aksam Unia Oświęcim - Comarch Cracovia 1:4 (0:1, 0:1, 1:2) - w play off 2:1 dla Unii, rywalizacja trwa.