Czy kibice GKS-u Tychy rzucali w rywali kubkami z moczem?! GKS: To kłamstwo

Redakcja portalu hokej.net twierdzi, że po pierwszym meczu play off o mistrzostwo Polski w hokeju na lodzie zawodnicy KH Sanok byli obrzucani przez tyskich kibiców kubkami z moczem.
Fani GKS podczas poniedziałkowego spotkania wiele razy obrażali przyjezdnych. Zachęcali też swoich zawodników do brutalnej walki. Hokej.net twierdzi jednak, że na tym się nie skończyło.

"Do kuriozalnej sytuacji doszło tuż po spotkaniu, gdy tyscy kibice zaczęli rzucać w kierunku przyjezdnych m.in. kubkami wypełnionymi moczem" - informuje portal.

Napastnik KH Mike Danton wielokrotnie prowokował tyskich kibiców. Po meczu był jednak... zbulwersowany ich zachowaniem. - Jeśli już przychodzisz na mecz, pijesz piwo, a później zachowujesz się w ten sposób, to nikt nie powinien mieć do ciebie szacunku. Podczas całego spotkania kibice pluli do naszego boksu, rzucali różnymi rzeczami, to oczywiście zachowanie poniżej krytyki. Ale to co stało się po spotkaniu nie potrafię tego opisać. Kibice rzucający kubki z moczem? Zero szacunku dla nich - mówi kanadyjski napastnik drużyny z Podkarpacia. 

GKS Tychy wydał w sprawie "rzucania kubkami z moczem" oświadczenie.

"Insynuacje i kłamstwa Pana Dantona tylko i wyłącznie potwierdzają bujną wyobraźnię człowieka, który może się pochwalić barwnym życiorysem. Żadna adnotacja o wyżej wymienionej sytuacji nie znalazła odzwierciedlenia w pomeczowym sprawozdaniu obserwatora z ramienia Polskiego Związku Hokeja na Lodzie.

Nie ulega za to wątpliwości, że wszyscy obecni na Stadionie Zimowym w Tychach byli świadkami niezwykle niestosownego zachowania zawodnika Ciarko PBS Bank KH Sanok Pana Mike'a Dantona, który zarówno podczas rozgrzewki, jak i całego spotkania prowokował zawodników i kibiców GKS Tychy.

Równocześnie chcielibyśmy podkreślić kapitalną atmosferę panującą na trybunach i żywiołowy doping kibiców GKS Tychy podczas wczorajszego spotkania, godną finału Polskiej Hokej Ligi. Wyrażamy nadzieję, że ogromne wsparcie tyskich kibiców pomoże naszemu zespołowi wywalczyć upragniony tytuł mistrzowski".

Na ŚLĄSK.SPORT.PL piszemy także o hokeju. Sprawdź na Facebooku >>