Polska chce hokejowych mistrzostw świata. Potężny konkurent Spodka

Dawid Chwałka, prezes Polskiego Związku Hokeja na Lodzie zapowiedział w Tychach, że związek będzie ubiegał się o organizację przyszłorocznych mistrzostw świata.
Na ŚLĄSK.SPORT.PL piszemy także o hokeju. Sprawdź na Facebooku >>

W Tychach trwa właśnie zgrupowanie kadry przed mistrzostwami świata Dywizji 1B, które odbędą się na Litwie (20-26 kwietnia). Polacy są faworytami turnieju, w którym oprócz gospodarzy będą mieć za rywali Holandię, Wielką Brytanię, Chorwację i Rumunię.

Chwałka liczy na awans i już teraz zapowiada, że Polska będzie aplikować o organizację przyszłorocznych mistrzostw świata Dywizji 1 A. - Podczas kongresu Międzynarodowej Federacji Hokeja na Lodzie (IIHF) w Mińsku złożę aplikację na organizację turnieju mistrzostw świata. Mamy nadzieję, że zaplecza elity - zaznacza prezes.

Chwałka wytypował już nawet miejsce, gdzie odbędzie się turniej. W przeszłości wymarzoną lokalizację dla hokejowych mistrzostw był katowicki Spodek. Teraz jednak PZHL stawia na inną miejsce. - W Krakowie powstaje piękna hala, która będzie znakomitym miejscem na organizację tego typu imprez - podkreśla Chwałka.

Arena Kraków ma zostać otwarta w najbliższych tygodniach. Obiekt pomieści średnio 15 tysięcy widzów.

ŚLĄSK.SPORT.PL na Twitterze. Obserwuj już teraz >>