Zapamiętajcie te nazwiska! To dzięki nim odrodzi się mistrzowskie Zagłębie Sosnowiec?

Nieczęsto mamy ostatnio okazję, żeby napisać coś dobrego o hokeju w Sosnowcu. Tymczasem na Stadionie Zimowym udało się zbudować zespół, który sięgnął po mistrzostwo Polski!
  Jesteś kibicem z Zagłębia? Dołącz do nas na Fejsie! >>

Co prawda na razie w kategorii żaków starszych, ale zawsze.

- Warto docenić wysiłek i wynik tych chłopaków, bo tak naprawdę ostatnimi czasu o sosnowieckim hokeju mówi się źle, albo nie mówi się wcale - mówi trener UKS-u Sielec Sosnowiec Piotr Matlakiewicz, kiedyś zawodnik, a potem fizjoterapeuta Zagłębia. - To nie była drużyna budowana pod wynik. Zespół jest oparty wyłącznie na zawodnikach z Zagłębia. Frekwencja na treningach dopisuje, więc rywalizacja też jest duża. Warto inwestować w tych chłopaków i w sosnowiecki hokej. Jeżeli nie uda się reaktywować zespołu seniorów, to czasem wysiłek tych chłopaków pójdzie na marne, albo rozjadą się po innych klubach - dodaje szkoleniowiec.

Przypominamy, że seniorski zespół Zagłębia został wycofany z rozgrywek ekstraligi latem zeszłego roku. Władze miasta zapowiadały, że jesienią tego roku Zagłębia wróci do gry, ale jak dotąd konkretów w tej sprawie brak. 

UKS Sielec Sosnowiec tworzą: Mateusz Małota, Mikołaj Stehlik, Marcel Kotuła, Adrian Duszak, Patryk Buchacz, Mariusz Piotrowski, Mateusz Rechnio, Karol Phol, Norbert Ciołek, Kacper Opiłka, Marcel Hyla, Kamil Zagurba, Adrian Chabior, Daniel Malczewski, Kamil Ciołek, Kacper Gajewski, Dawid Otak, Michał Wróbel, Miłosz Pluta, Bartosz Adamczyk, Bartłomiej Musiał, Artur Jurczyński, Mariusz Maj, Arkadiusz Biały.

Trenerzy: Piotr Matlakiewicz, Piotr Majewski.

Kierownicy: Robert Otak, Marek Piotrowski