Farsa w hokeju trwa. Kolejny "przyspawany" do stołka prezes

PRZEGLĄD PRASY. "Sport" informuje, że 9 sierpnia nie poznamy nowego prezesa Polskiego Związku Hokeja na Lodzie.
ŚLĄSK.SPORT.PL w mocno nieoficjalnej wersji. Dołącz do nas na Facebooku >>

Związkiem kieruje obecnie Dawid Chwałka, który w marcu zastąpił Piotra Hałasika. Chwałka zapowiadał, że pozostanie na czele związku tylko do zjazdu wyborczego PZHL-u, ale na razie do oddania władze się nie spieszy.

Podczas ostatniego zjazdu sprawozdawczego członkowie związku zaproponowali, żeby wybory odbyły się 9 sierpnia. "Sport" jednak przesądza, że do nich nie dojdzie.

"Środa jest ostatnim dniem, w którym zarząd PZHL mógłby ogłosić zjazd sprawozdawczo-wyborczy na 9 sierpnia. A do tego został zobowiązany przez działaczy klubowych. Kierujący związkiem Dawid Chwałka przekonuje, że działa wedle litery prawa i nie ma powodów, by zwoływać to gremium. - Z tą farsą trzeba skończyć - mówią gremialnie działacze klubowi. - Hokej potrzebuje Mariusza Czerkawskiego, bo to właściwy człowiek na właściwym miejscu - dodają. Przedstawiciele klubów wysłali do hokejowej centrali wniosek z prośbą o zwołanie zjazdu" - czytamy w "Sporcie".

Ponoć jest kilka firm, które są zainteresowane sponsoringiem polskiego hokeja. Stawiają jednak warunek: prezesem musi być Czerkawski.

ŚLĄSK.SPORT.PL na Twitterze. Obserwujesz? >>