Sport.pl

Hokeista GKS-u Tychy wie jak sprawdzić, czy syn nadaje się na bramkarza

Stefan Zigardy, czeski bramkarz, szykuje się do drugiego sezonu w barwach GKS-u Tychy.
Na ŚLĄSK.SPORT.PL piszemy także o hokeju. Sprawdź na Facebooku >>

30-letni zawodnik mówi o oczekiwaniach przed startem ekstraligi. - Nie interesuje mnie nic innego oprócz wygrania ligi oraz Pucharu Polski. Możemy przegrywać mecze w fazie zasadniczej, być na dalszym miejscu, ale w najważniejszym momencie rozgrywek nie mieć sobie równych. W ubiegłym sezonie od pierwszego spotkania wygrywaliśmy i nie udało nam się utrzymać formy do końca. Moim zdaniem nie ma sensu być w dobrej dyspozycji już we wrześniu. Chciałbym swoje najlepsze mecze zagrać w finałach - mówi.

GKS czeka na złoto od dziewięciu lat. - Kiedy przychodziłem do klubu, nie miałem takiej świadomości. Dopiero po jakimś czasie koledzy powiedzieli mi, że to już dziewięć lat. Teraz już wiem, że w międzyczasie było ciągle srebro albo brąz, a raz nawet nie awansowaliśmy do najlepszej czwórki. Mam jednak nadzieję, że w okrągłą, dziesiątą rocznicę damy ogromną radość naszym fanom - dodaje.

Za Zigardy'ego ściska kciuki rodzina. Najmocniej syn. - Stefan junior ma dopiero pięć lat, więc jeszcze sam nie wie, co chce robić. Chciałby grać w hokeja, tenisa, golfa, a nawet myśli o tym, żeby zostać tancerzem. Kiedyś w Tychach zabrałem go na lodowisko, byliśmy razem na treningu. Wydaje mi się, że to kocha. Na pewno na siłę nie będę robił z niego hokeisty, bo wiem, jaki to jest sport. Niech chodzi do szkoły, a później normalnie zarabia pieniądze - mówi hokeista, który nie ma zamiaru namawiać syna by tak, jak on stanął między słupkami.

- Nie, na pewno nie. Raz graliśmy w tenisa, piłka odbiła się od podłoża i przeleciała mu blisko twarzy. Stefan bardzo się wystraszył, więc myślę, że bramkarzem nie będzie. W Czechach tak się robi. Jeden bramkarz - Roman Malek przyprowadził synów na lodowisko, ustawił w bramce i kazał kolegom z pierwszej drużyny strzelać. Myślę, że to właśnie z tego powodu jeden z nich został później obrońcą - uśmiecha się.

Cały wywiad przeczytacie tutaj.

ŚLĄSK.SPORT.PL na Twitterze. Obserwuj już teraz >>

Więcej o: