TVP Sport wierna polskiemu hokejowi. Szykuje się 30 transmisji

Dziewiąty sezon z rzędu pokaże rozgrywki ligowego hokeja na lodzie. Transmisja pierwszego meczu nowego sezonu Polskiej Hokej Ligi (PHL) JKH GKS Jastrzębie - MMKS Podhale Nowy Targ już w piątek 26 września o godz. 18:20 w TVP Sport oraz na stronie sport.tvp.pl.
Na ŚLĄSK.SPORT.PL piszemy także o hokeju. Sprawdź na Facebooku >>

TVP Sport jest partnerem Polskiego Związku Hokeja na Lodzie od początku swojego istnienia, czyli od 2006 roku. W ciągu minionych 8 lat kibice mogli obejrzeć na antenie kanału sportowego TVP 251 transmisji z krajowych lodowisk. Nowy sezon ligowy rozpocznie się w Jastrzębiu od meczu JKH GKS - MMKS Podhale Nowy Targ, a w kolejnych czterech transmisjach pokażą się wszystkie pozostałe drużyny rywalizujące o tytuł mistrza Polski w sezonie 2014/15. Mecze PHL będzie można oglądać w piątki (czasami także w czwartki) od godz. 18:20 (początek spotkania godz. 18:30).

TVP Sport pokaże około 30 transmisji z rozgrywek PHL i Pucharu Polski. Podobnie jak w poprzednim sezonie spotkania hokejowe będą komentować: Stanisław Snopek i Jacek Laskowski, a stałymi ekspertami TVP Sport pozostają: Mariusz Czerkawski, Wiesław Jobczyk, Roman Steblecki i Gabriel Samolej. Wywiady z hokeistami przeprowadzać będą: Olga Rybicka, Anna Kozińska i Mirosław Pęcak, a w roli gospodarza studia wystąpi Robert Walczak.