Sport.pl

Hokeiści GKS-u Tychy zmobilizowani na Puchar Polski

Wtorkowy mecz ligowy z Naprzodem Janów będzie dla hokeistów GKS-u Tychy generalnym sprawdzianem przed grą o Puchar Polski.
ŚLĄSK.SPORT.PL w mocno nieoficjalnej wersji. Dołącz do nas na Facebooku >>

Turniej o Puchar Polski odbędzie się w sobotę i niedzielę w Krakowie. Tyszanie zagrają w sobotnim półfinale o godz. 15.30 z JKH GKS-em Jastrzębie, w drugiej parze Cracovia spotka się z Ciarko Sanok.

- Oczywiście myślimy już o turnieju finałowym Pucharu Polski. Jesteśmy w pełni zmobilizowani. Każdy z nas daje z siebie wszystko na treningach, ćwiczymy jeszcze pewne elementy gry, żeby zaskoczyć przeciwników. Cała drużyna chce zdobyć puchar i wierzymy, że uda nam się osiągnąć ten wymarzony cel. W półfinale zmierzymy się z Jastrzębiem. W ostatnim meczu ligowym to my byliśmy górą, ale nie daje nam to zbyt dużej przewagi. Nie możemy oglądać się za siebie i wracać do poprzednich spotkań, bo każdy mecz jest inny. JKH to bardzo dobra drużyna i na pewno podejdziemy do spotkania z respektem dla rywala - mówi napastnik GKS-u Tychy Dawid Majoch.

Grudzień to wyjątkowo ciężki miesiąc dla hokeistów. Oprócz zmagań ligowych oraz turnieju finałowego PP musieli jeszcze znaleźć czas na zgrupowanie kadry. - Pojawiło się lekkie zmęczenie, ponieważ w ostatnim czasie rozegraliśmy sporo spotkań. Na szczęście nasz fizjoterapeuta Arkadiusz Zioła pomaga nam stanąć na nogi. Dodatkowo w takich spotkaniach jak półfinał Pucharu Polski nie myśli się o zmęczeniu. Wszystkie troski odchodzą na bok i liczy się tylko zwycięstwo - podkreśla Majoch.

Więcej o: