Mistrz Polski i uczestnik mistrzostw świata znowu w Zagłębiu Sosnowiec!

Na zakończenie sezonu zasadniczego do drużyny Zagłębia Sosnowiec dołączył Piotr Sarnik. Doświadczony wychowanek ma pomóc drużynie w walce o awans do ekstraligi.
37-letni Sarnik zagrał w niedzielnym, wyjazdowym spotkaniu z UKH Dębica, który zespół ze Stadionu Zimowego wygrał 12:2.

- Chcieliśmy zrobić niespodziankę naszym kibicom dlatego utrzymywaliśmy w tajemnicy ten transfer. Na pewno Piotrek swoim doświadczeniem jest w stanie pomóc drużynie w play-off. Chcemy by nam pomógł, lecz wszystko zależeć będzie od samego zawodnika, który miał przerwę w treningach - komentują na internetowej stronie Zagłębia działacze klubu.

Sarnik nie grał w hokeja od 2013 roku, gdy zakończył sezon w barwach Unii Oświęcim. Sarnik największe sukcesy odniósł w barwach Cracovii, z którą dwukrotnie zdobył mistrzostwo Polski. Osiem razy reprezentował Polskę podczas mistrzostw świata. Obecnie Sarnik pracuje w sztabie trenerskim młodzieżowej reprezentacji Polski.

Jego doświadczenie może okazać się kluczowe podczas meczów play off. Ten startuje już w najbliższą niedzielę. Zagłębie zagra w półfinale ze Stoczniowcem Gdańsk. W drugiej parze zmierzą się Nesta Toruń (najlepszy zespół sezonu zasadniczego) z KTH Krynica.