GKS Tychy. Bramkarz Arkadiusz Sobecki zakończył karierę sportową

Dwukrotny mistrz Polski w barwach hokejowego GKS-u Tychy Arkadiusz Sobecki zakończył karierę i będzie teraz szkolił bramkarzy w tyskim klubie.
Sobecki to jedna z ikon tyskiego hokeja. Bronił barw klubu ze swojego rodzinnego miasta przez 20 lat. Podczas sportowej kariery dwukrotnie fetował z GKS-em mistrzostwo Polski (2005 i 2015), sześć razy wicemistrzostwo i pięciokrotnie zdobycie Pucharu Polski. Z reprezentacją kraju dwukrotnie wziął udział w mistrzostwach świata.

- Teraz już wiem, że bramka to nie był najlepszy wybór. Na pierwszy trening poszedłem jednak ze świadomością, że będę bramkarzem, bo właśnie na tę pozycję był nabór młodych zawodników - mówił kiedyś w rozmowie z "Wyborczą".

Miał wielki udział w zdobyciu przez GKS historycznego, bo pierwszego, mistrzostwa Polski w 2005 roku. W finałowych meczach z Unią Oświęcim był w życiowej formie. Dwa razy zatrzymał wtedy rywali w rzutach karnych.

35-letni Sobecki od jakiegoś czasu przygotowywał się do zakończenia kariery. W bramce tyszan numerem 1 jest teraz Słowak Stefan Zigardy. Sobecki nie zrywa jednak z hokejem. Będzie w klubie trenerem bramkarzy. Warto dodać, że jego syn także próbuje sił w tej dyscyplinie sportu.

W piątek Sobecki był gościem Tyskiej Galerii Sportu, oddziału Muzeum Miejskiego w Tychach, która będzie się mieściła na nowym stadionie. Hokeista przekazał galerii swój bramkarski strój razem z maską, parkanami, łapaczką, odbijaczką, łyżwami i kijem.

Ćwierkamy dla was o sporcie na Śląsku >>