Sport.pl

Hokej. Mistrzostwa świata w Spodku! Kraków nie miał argumentów

Głosy czterech spośród siedmiu członków zarządu Polskiego Związku Hokeja na Lodzie sprawiły, że w 2016 roku zmagania reprezentacji Polski o miejsce w światowej elicie kibice zobaczą w Spodku.
Jesteś kibicem ze Śląska? Dołącz do nas na Fejsie! >>

Areną rozgrywanych w przyszłym roku mistrzostw świata dywizji 1A w hokeju będą Katowice, a nie - jak wydawało się wcześniej - Kraków. To efekt dzisiejszych obrad zarządu PZHL. Spośród siedmiu jego członków kandydaturę Katowic i ich Spodka poparło czterech.

Jednym z nich był Mariusz Wołosz, wiceprezes związku. - Katowice okazały się bardzo zdeterminowane. Szybko odpowiedziały na nasz apel i złożyły konkretną ofertę. Znacznie bardziej konkretną niż Kraków, któremu argumentów właściwie zabrakło. Kiedy przeczytałem w prasie wypowiedź Krzysztofa Kowala, dyrektora Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie, który stwierdził, że wymagania PZHL-u to koncert życzeń, nie miałem już co do tego żadnych wątpliwości - podkreśla Wołosz i już zaprasza śląskich kibiców do Spodka: - Dotrzecie tu pociągiem, autobusem, tramwajem, a nawet pieszo, bo katowicka hala to idealna lokalizacja. Równie spokojny jestem o atmosferę mistrzostw. Śląscy kibice zadbają o to, by była fantastyczna - dodaje. 

Oprócz reprezentacji Polski udział w turnieju wezmą Włochy, Słowenia, Austria i Korea Południowa. Awans wywalczą dwa najlepsze zespoły, ostatni spadnie do dywizji 1B. 

Więcej o:
Komentarze (15)
Hokej. Mistrzostwa świata w Spodku! Kraków nie miał argumentów
Zaloguj się
 • mbar13

  Oceniono 47 razy 27

  Bardzo dobra decyzja PZHL! Polski hokej to teraz Śląsk (kto jest Mistrzem Polski?!) A poza tym od kiedy to Kraków uzyskał monopol na organizowanie imprez hokejowych? Nie powinniśmy w Polsce propagować takich akcji jak oddanie Warszawie organizacji meczów Kadry piłkarzy tylko i wyłącznie w tym mieście na 5 lat z góry. Śląsk zawsze był kolebką hokeja i ta impreza bezdyskusyjnie należy się Miastu Katowice.

 • krisdu

  Oceniono 14 razy 12

  Świetna decyzja. Katowice są świetnie skomunikowane z całą południową Polską zarówno drogami, jak i koleją, a sam Spodek jest w 15 minut spaceru od dworców i otoczony jest dużymi parkingami. No i przede wszystkim Spodek to ikona, która kojarzy się od lat z największymi imprezami sportowymi. Oby przyniósł szczęście hokeistom, tak jak przyniósł szczęście siatkarzom!

 • zebrzec

  Oceniono 10 razy 10

  brawo:)

 • bromborek83

  Oceniono 5 razy 5

  o Japonii zapomnieli ....

 • melocoton1981

  Oceniono 1 raz 1

  Macie Zimnego Lecha na Wawlu, powinno Wam starczyc

 • smiki48

  Oceniono 19 razy -7

  ile PZHL ZAPŁACI za wynajęcie hali i organizację tej imprezy? Czy wzorem PZPN działacze dostaną wysokie wynagrodzenie za udział w organizacji mistrzostw a zapłaci za to podatni, którego te mistyrzostwa nie obchodzą.

 • Jan Holocher

  Oceniono 27 razy -21

  Wstyd! Jeszcze nam ciemnotę wciskają. Spodek jest nowy, wczoraj oddany do użytku, a hala w Krakowie rupieć i jak to w Krakowie zabytek XIV wieczny. Dojazd parking?! Gdzie tam. Jakieś parkingi przy M1, plazie, decathlonie, pod halą - zapomnij. Dojazd ze Śląska - fatalna trasa, kręta, z dziurami, jechać mozna jakie 15 km/h. Ciekawe kto na tym zarobi -:(

 • gravediggaz71

  Oceniono 33 razy -21

  a jakim to prawem związek odebrał mistrzostwa Krakowowi? przecież międzynarodowa federacja przyznała je konkretnie temu miastu a nie Polsce żeby PZHL czekał kto więcej kasy wyłoży ?

 • zagenator

  Oceniono 117 razy -39

  Nie ma to jak za łapówki zdecydowac o organizacji takiej imprezy w zatęchłej, małej dziurze jaką jest Spodek, zamiast w pieknej, nowoczesnej hali w Krakowie.
  Brawo układy i łapówki

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX