Kupczenia mistrzostwami świata w hokeju ciąg dalszy. Katowice podtrzymały ofertę

Dawid Chwałka, prezes Polskiego Związku Hokeja na Lodzie spotkał się w poniedziałek z władzami Katowic i poinformował, że Kraków znowu jest w grze o organizację turnieju.
Facebook? » | A może Twitter? »


Polska drugi raz z rzędu zorganizuje mistrzostwa świata na zapleczu hokejowej elity. W minionym sezonie zawody odbyły się w krakowskiej Arenie. Mistrzostwa nie przyniosły Polsce wyczekiwanego awansu, ale uznano je za sukces.

Turniej na tyle spodobał się władzom IIHF (Międzynarodowej Federacji Hokeja na Lodzie), że postanowiły przyznać Polsce prawo do organizacji mistrzostw drugi raz z rzędu. Pojawiła się jednak konkurencja dla Krakowa, bo zawody chciały też zorganizować Katowice. Śląska kandydatura okazała się na tyle mocna i poparta na tyle dużym wsparciem finansowym miasta, że wygrała tę rywalizację.

Jak się jednak okazuje, Dawid Chwałka, prezes PZHL-u, postanowił zmienić wcześniejszą decyzję. Miało się to stać w minionym tygodniu mocą uchwały zarządu związku. To okazało się jednak nieprawdą.

- Pan prezes wysłał ze swojego maila zapytania w tej sprawie do pozostałych członków zarządu, ale wyników głosowania już nie przedstawił. Nie było żadnej uchwały - mówi Mariusz Wołosz, wiceprezes PZHL-u.

W czasie poniedziałkowego spotkania władze Katowic podtrzymały chęć organizowania turnieju. Na Spodek, jako arenę mistrzowskich zmagań, zgadza się również IIHF. Nie zmienia to jednak faktu, że Chwałka chce by turniej wrócił do Krakowa. We wtorek działacze PZHL-u mają spotkać się z władzami Krakowa, a potem sprawą zajmie się zarząd związku.