Mistrzostwa świata w hokeju. Duże pieniądze na remont Spodka. W planach także "centrum"

Polski Związek Hokeja na Lodzie w końcu podjął ostateczną decyzję, że przyszłoroczne mistrzostwa świata w hokeju na lodzie odbędą się na Śląsku. Oferta Katowic nie dotyczyła tylko organizacji turnieju.
Facebook? » | A może Twitter? »
 

PZHL robił w minionych tygodniach wiele, żeby narazić się na śmieszność. Mistrzostwa w Krakowie, mistrzostwa w Katowicach, mistrzostwa w Krakowie... decyzje w sprawie lokalizacji turnieju zmieniały się jak w kalejdoskopie. Ostatecznie jednak Polacy powalczą o awans do elity w Spodku.

Katowice zapłacą za możliwość organizacji turnieju około trzech milionów złotych. Miasto udostępni również za darmo Spodek oraz lodowisko treningowe. Konieczny będzie również remont obiektu, który ma pochłonąć kolejne 1,5 miliona złotych.

Ważnym argumentem za przyznaniem Ślązakom prawa do organizacji mistrzostw jest również plan inwestycji w hokej w Katowicach. - Powstał wspólny plan, który można roboczo nazwać "Narodowe centrum hokeja". Chodzi o modernizację czterech lodowisk, a co za tym idzie utworzenie profesjonalnych aren do uprawiania hokeja. W grę wchodzą dwie tafle w Janowie i dwie stanowiące kompleks Spodka. Razem przygotujemy wniosek o dofinansowanie do Ministerstwa Sportu i Turystyki - mówi Dawida Chwałka, prezes PZHL-u. - Kolejne mistrzostwa świata w Polsce szybko się nie powtórzą, a pokażemy władzom IIHF i społeczności międzynarodowej, że mamy w Polsce dwie wspaniałe hale do hokeja w Krakowie i Katowicach, a co za tym idzie jesteśmy gotowi przeprowadzić mistrzostwa świata elity - dodaje.

Dodajmy, że w kwietniowym turnieju (23-29) oprócz Polski zagrają Włosi, Austriacy, Słoweńcy, Japończycy i Koreańczycy.