Hokej. Na mecze Polski podczas MŚ w Katowicach zabraknie biletów

Dawid Chwałka, prezes Polskiego Związku Hokeja na Lodzie, twierdzi, że dynamika sprzedaży wejściówek wskazuje na to, że zabraknie biletów na przyszłoroczne mistrzostwa świata w Katowicach.
W kwietniu przyszłego roku Polska powalczy w Spodku o awans do hokejowej elity. Biało-czerwoni będą mieć za rywali reprezentacje Austrii, Słowenii, Włoch, Japonii i Korei.

- Przygotowania do turnieju idą sprawnie. Także dlatego, że jesteśmy bogatsi o wiedzę i doświadczenie, które zyskaliśmy organizując tegoroczne mistrzostwa świata w Krakowie - mówi Chwałka.

Bilety na katowicki turniej są już w sprzedaży. Można je nabywać za pośrednictwem platformy eBilet. - Nie będę mówił o liczbach, bo ich nie znam, ale zapewniam, że bilety sprzedają się bardzo dobrze.

Dynamika sprzedaży wejściówek wskazuje na to, że zabraknie biletów na mecze Polaków - dodaje prezes, który podkreśla, że przyjazdem na Śląsk zainteresowana jest duża grupa kibiców z Austrii.

Kolejnym etapem przygotowań do mistrzostw będzie grudniowy turniej EIHC, który odbędzie się w małej hali Spodka. Od 17 do 19 grudnia Polacy zagrają z Włochami, Francją i Kazachstanem.

- W listopadzie organizowaliśmy silnie obsadzony turniej w Janowie. Teraz czas na Katowice. Nie pamiętam, żeby w ostatnich latach Polska miała prawo do organizacji dwóch turniejów z tej klasy rywalami. Kazachstan i Francja to przecież drużyny ze światowej elity. Nasz hokej zmierza w dobrym kierunku. Inaczej może myśleć ktoś, kto kieruje się złą wolą - kończy Chwałka.

Facebook? » | A może Twitter? »


Więcej o: