Sport.pl

MŚ w hokeju Katowice 2016. Spodek owiany legendą. Znakomity trener jest dobrej myśli

W Katowicach trwa obóz szkoleniowy, który prowadzi Jarosław Byrski - jeden z najlepszych trenerów od szkolenia indywidualnego w światowym hokeju.
Na ŚLĄSK.SPORT.PL piszemy także o hokeju. Sprawdź na Facebooku >>

W czasie pobytu na Śląsku okazało się, że Katowice, a przede wszystkim Spodek miały duże znaczenie dla hokejowej drogi znakomitego trenera (o pracy i dokonaniach Byrskiego przeczytacie tutaj).

- Kiedy po raz pierwszy stanąłem na lodzie w Kanadzie zaraz pojawiły się też pytania kim jestem i skąd pochodzę. "Z Polski" - odpowiadałem, a Kanadyjczycy i Amerykanie dziwili się, że u nas gra się w hokeja. Wtedy mówiłem im o mistrzostwach świata z roku 1976, gdy ograliśmy w Spodku ZSRR. Po raz pierwszy i ostatni, niestety... Ta wygrana bardzo mi pomogła - zaznacza.

Byrski wierzy, że polska kadra zacznie z czasem grać na poziomie światowej czołówki. - Śledzę losy polskiej reprezentacji. Czytam, oglądam. Jestem na bieżąco. Ostatnie mistrzostwa świata w Krakowie dały nadzieję na przyszłość. Przed przyszłorocznym, kwietniowym turniejem w Spodku też trzeba myśleć pozytywnie. Mam taką zasadę, że nie lubię mówić, że mi się wydaje i że wierzę. Bo gdy mówię, że mi się wydaje, to tak naprawdę mówię, że nie wiem. A gdy mówię, że wierzę, to daję do zrozumienia, że nie wszystko jest pod moją kontrolą. Dlatego, gdy myślę o przyszłości polskiej kadry, to podkreślam, że jestem pewny. Pewny, że będzie dobrze - uśmiecha się Byrski.

ŚLĄSK.SPORT.PL ćwierka na Twitterze. Obserwujesz? >>

Więcej o: