GKS Tychy. Śląscy hokeiści walczyli do końca, ale przegrali z Francuzami

W drugim meczu finału Pucharu Kontynentalnego tyszanie minimalnie ulegli gospodarzom. Nie stracili jednak szans na zwycięstwo w turnieju.
Na ŚLĄSK.SPORT.PL piszemy także o hokeju. Sprawdź na Facebooku >>

W sobotni wieczór na lodowisku w Rouen zmierzyły się ze sobą drużyny, które wygrały swoje pierwsze spotkania. Rozpoczęło się znakomicie dla mistrzów Polski, bo już w 42. sekundzie do bramki "Smoków" trafił Kamil Kalinowski. Kolejne bramki strzelali jednak Francuzi, którzy w pierwszej tercji prowadzili już 4:1, by po niespełna pół godzinie doprowadzić do wyniku 6:2.

To nie załamało tyszan, którzy jeszcze w drugiej części gry zdobyli dwa gole. Śląski zespół walczył do końca, w ostatniej minucie kontaktową bramkę strzelił Jarosław Rzeszutko, ale do wyrównania zabrakło czasu.

W niedzielę, w swoim ostatnim meczu, GKS Tychy zagra z włoską drużyną Asiago Hockey, która we Francji przegrała oba spotkania. Jeżeli tyszanie wygrają w normalnym czasie to zrównają się punktami z gospodarzami, którzy w ostatnim meczu turnieju będą rywalizować z Duńczykami. Zwycięstwo ekipy z Herning spowoduje, że trzy drużyny będą miały na koncie po sześć punktów i po jednej wygranej w meczach ze sobą. Wtedy o triumfie w turnieju zadecydują bramki. Jeżeli Duńczycy pokonają Francuzów 1:0 to Puchar Kontynentalny pojedzie do Tychów.

Rouen Dragons - GKS Tychy 6:5 (4:2, 2:2, 0:1)

Bramki: 0:1 Kalinowski (1.), 1:1 Koudys (3.), 2:1 Thinel (4.), 3:1 Dame-Malka (12.), 4:1 Thinel (13.), 4:2 Kolusz (17.), 5:2 Treille (21.), 6:2 Dame-Malka (28.), 6:3 Rzeszutko (33.), 6:4 Kotlorz (38.), 6:5 Rzeszutko (60.)

GKS Tychy: Zigardy - Ciura, Kolarz; Bagiński, Galant, Witecki - Sokół, Pociecha; Kalinowski, Łopuski, Kolusz - Bryk, Kotlorz; Komorski, Kogut, Vitek - Hertl, Rzeszutko, Woźnica, Bepierszcz, Kartoszkin.