GKS Tychy awansował do finału mistrzostw Polski

Na lodowisku w Nowym Targu tyscy hokeiści po raz czwarty pokonali Podhale.
Na ŚLĄSK.SPORT.PL piszemy także o hokeju. Sprawdź na Facebooku >>

Po świetnym początku - zwłaszcza w wykonaniu strzelca dwóch pierwszych goli, Filipa Komorskiego - wydawało się, że śląska drużyna bez większych problemów po raz kolejny ogra nowotarżan. Tymczasem ambitni gospodarze wrócili do gry (od 0:3 do 2:3) na początku ostatniej tercji strzelając kontaktową bramkę. Odpowiedź gości była jednak natychmiastowa - już 21 sekund później czwartego gola zdobył Jakub Witecki, a w przedostatniej minucie do pustej bramki Podhala trafił Mateusz Bepierszcz.

W meczach o złoto aktualni mistrzowie Polski zmierzą się ze zwycięzcą drugiego półfinału, w którym trwa wyrównana rywalizacja. W sobotę Sanok pokonał 5:3 u siebie z Cracovią. Po czterech spotkaniach w tej parze jest remis 2:2.

Podhale Nowy Targ - GKS Tychy 2:5 (0:3, 1:0, 1:2)

Bramki: 0:1 Komorski (3.), 0:2 Komorski (8.), 0:3 Vozdecky (20.), 1:3 Gruszka (29.), 2:3 Tomasik (44.), 2:4 Witecki (44.), 2:5 Bepierszcz (59.)