Sport.pl

Justyna Kowalczyk nie ma gdzie trenować przed Tour de Ski. "To oszukiwanie siebie"

Justyna Kowalczyk, zawodniczka AZS AWF Katowice nie może przygotować się tak, jakby chciała do prestiżowych zawodów.
Najlepsza polska biegaczka narciarska informuje na swojej stronie internetowej, że "w okolicy Zakopanego nie ma przygotowanych tras biegowych, na których można byłoby ćwiczyć". 

- To bardzo przykre, bo na naśnieżenie stoków zjazdowych czy skoczni są pieniądze, a żeby przygotować nawet 2-3 kilometrowy odcinek trasy dla biegaczy już niestety nie ma. Nie rozumiem, czemu tak to wygląda. Bardzo chcielibyśmy powalczyć o dobry wynik na Tour de Ski, ale bez odpowiedniego przygotowania nie będzie to możliwe. Tylko wtedy nikt się nie zastanowi dlaczego tak wyszło, a wszyscy będą się dziwić, że Kowalczyk tak słabo wypadła albo ją krytykować - mówi trener Aleksander Wierietielny.

Kowalczyk trenuje więc na rowerze stacjonarnym, robi gimnastykę, biega. - To jednak jest oszukiwanie siebie, że było się na nartach. To wszystko to tylko zastępstwo dobrego treningu. A my przecież tylko na kilka dni wróciliśmy do kraju i chcielibyśmy bardzo pobyć z rodzinami, a jednocześnie nie odpuszczać treningów, a niestety nie możemy tego połączyć. Gdyby Justyna chciała trenować to musi pojechać do Jakuszyc, co oznacza wcześniejszy wyjazd z domu. A przecież, gdy wyjedziemy z kraju 27 grudnia, to wrócimy dopiero na początku marca i nic dziwnego, że w czasie świąt chcemy być w domu - podkreśla szkoleniowiec.

Tour de Ski rozpoczyna się 29 grudnia w Oberhofie. Mistrzyni olimpijska z Vancouver triumfowała w trzech ostatnich edycjach tej prestiżowej imprezy.

 

Więcej o:
Komentarze (4)
Justyna Kowalczyk nie ma gdzie trenować przed Tour de Ski. "To oszukiwanie siebie"
Zaloguj się
 • js53

  Oceniono 4 razy 4

  Jest to po prostu skandal , ze w Zakopanym nie ma tras biegowych z prawdziwego zdarzenia. !!!
  Zakopane chełpi się mianem stolicy sportów zimowych a tak naprawdę to co ??? skocznia nieczynna, biegów nie ma gdzie uprawiać , pojeździć na nartach zjazdowych to trzeba więcej czasu poświęcić na stanie w kolejkach niż na stoku.!!!!!!
  PO PROSTU NIE MA INFRASTRUKTURY , BO GÓROLE NIE MAJĄ ANI ROZUMU ANI ROZSĄDKU !!!!!

 • chruszczow87

  Oceniono 49 razy -37

  Trzeba było nie przyjeżdżać, Kowalczyk i cały sztab nie wiedzieli że nie będzie gdzie trenować? nie chcę wyjść na jakiegoś hejtera, ale mi to wygląda jakby Justyna już szukała wymówki dla słabej formy, obym się mylił

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX