Sport.pl

Wisła bez Pucharu Świata w skokach?! Wszystko przez pogodę

PRZEGLĄD PRASY. Wiosenna pogoda w Beskidach nie ułatwia życia organizatorom konkursu na skoczni im. Adama Małysza. Sondowana jest możliwość przeniesienia imprezy do Zakopanego - informuje katowicki ?Sport?.
26 grudnia w Wiśle nie odbyły się z tego powodu mistrzostwa Polski. Teraz odwołano zapowiadane na weekend zawody Pucharu Kontynentalnego. Organizatorzy wierzą, że do 16 stycznia kiedy w Wiśle mają pojawić się najlepsi skoczkowie świata spadnie śnieg, ale... - Na tę chwilę nie ma ryzyka, że Puchar Świata zostanie odwołany, choć prognozy są bardzo niekorzystne. Jesteśmy w o tyle niekorzystnej sytuacji, że Wisła to nie... Alpy. Austriacy czy Niemcy mają skąd brać śnieg. W niedzielę objechałem Beskidy wokół Wisły i stwierdziłem, że śniegu nie ma - martwi się Andrzej Wąsowicz, szef skoczni w Malince.

Istnieje opcja, że zawody zostaną nie tyle odwołane co przeniesione do Zakopanego. Decyzja musi zapaść na siedem dni przed zawodami czyli najpóźniej 9 stycznia.

Więcej - TUTAJ.

Jesteś kibicem ze Śląska? Dołącz do nas na Fejsie! >>

Więcej o:
Komentarze (1)
Wisła bez Pucharu Świata w skokach?! Wszystko przez pogodę
Zaloguj się
  • szpak.nie

    Oceniono 3 razy -1

    - Nie ma jednak ryzyka, że zabraknie .śniegu podczas planowanych przez nas Igrzysk w Łoscypkolandzie - zapewnia Jagna Marczusrajtis - zapasy będą gromadzone przez specjalnie przez nas powołaną spółkę w piwnicach prezesa Córusia-Bachledy i wiceprezesa Byrcyna-Gąsienicy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX