Sport.pl

Największy bieg w regionie zmienia oblicze. Nowy termin, bogaci sponsorzy

Silesia Marathon - największa biegowa impreza w naszym regionie - przenosi się z maja na październik. Organizatorzy wierzą, że zaowocuje to znacznym wzrostem frekwencji. 
Ćwierkamy dla was o sporcie na Śląsku >>

Bohdan Witwicki, dyrektor biegu, nieraz powtarzał, że organizacja śląskiego maratonu to olbrzymie przedsięwzięcie, które, niestety, nie znajduje poparcia wśród sponsorów i lokalnych władz. Dyrektor przyznaje, że jeszcze kilka miesięcy temu sądził, że kolejny bieg już się nie odbędzie.

- Pamiętam, jak w styczniu stanąłem przed lustrem. Pomyślałem - zrobiłem pięć maratonów, ale nic nie wskazuje na to, że będzie kolejny. Brakowało pieniędzy. Budżety miast już podopinane... I wtedy nagle w ciągu dwóch tygodni na nasze zaproszenie do współpracy odpowiedziały znakomite firmy. Stałem się szczęśliwym człowiekiem - uśmiecha się Witwicki.

Swoją pomoc zaoferowały PKO Bank Polski, który został sponsorem głównym imprezy oraz PZU - sponsor oficjalny.

- Dzięki temu będziemy mogli zorganizować maraton, który rozmachem i organizacją przebije wszystkie dotychczasowe edycje - dodaje dyrektor.

Tomasz Wilk, przedstawiciel PKO Bank Polski, podkreśla, że jego firma od lat wspiera imprezy biegowe.

- Dzieje się tak również dlatego, gdyż wśród naszych pracowników jest liczne grono biegaczy. Zależy nam na popularyzacji zdrowego trybu życia - mówi Wilk. Piotr Glen z PZU uważa, że lepiej zapobiegać, niż leczyć, a co za tym idzie - warto biegać.

Trzecim ważnym partnerem biegu zostało centrum handlowe Silesia City Center. - Chcemy się intensywnie włączyć w organizację biegu. Deklaruję, że sama pobiegnę w półmaratonie - mówi Ewa Marcinek, dyrektor centrum.

Na sponsorach zmiany się nie kończą. Inna będzie również trasa biegu oraz jego termin. - Także za namową naszych nowych partnerów zdecydowaliśmy się przenieść bieg z 3 maja na 5 października. Liczymy, że dzięki temu zabiegowi frekwencja na starcie wzrośnie. Potencjalni uczestnicy imprezy zyskają bowiem kilka dodatkowych miesięcy na przygotowania - wyjaśnia Witwicki.

Maraton nie będzie się już zaczynał w chorzowskim parku, a kończył pod Spodkiem. Tym razem start i metę wyznaczono na "Placu Słonecznym" przy Silesia City Center. - Niestety, tym razem trasa biegu nie będzie prowadzić alejkami chorzowskiego parku. Nie dogadaliśmy się. Trasa nie została jeszcze do końca opracowana. W ciągu miesiąca wszystko powinno być już jednak znane. Na pewno poprowadzimy maraton ulicami Katowic i Siemianowic Śląskich. Biegacze trafią jak co roku na Nikiszowiec, który jest magnesem dla wielu uczestników - zapewnił Witwicki.

Dotąd udział w biegu potwierdziło 380 osób. Rejestracji można dokonać za pośrednictwem internetowej strony Silesia Marathonu (www.silesiamarathon.pl).

Jesteś biegaczem ze Śląska? Dołącz do nas na Fejsie! >>

Więcej o:
Komentarze (3)
Największy bieg w regionie zmienia oblicze. Nowy termin, bogaci sponsorzy
Zaloguj się
 • 7bart7

  Oceniono 5 razy 5

  Miasto na własne życzenie pozbyło się rynku, a na Stadion Śląski możemy czekać równie dobrze 5 jak i 25 lat (jeśli w ogóle). Miejsce zadbane a że obok jest centrum handlowe …. a gdzie ich teraz nie ma?

 • emterabel

  Oceniono 15 razy 3

  "metę wyznaczono na "Placu Słonecznym" przy Silesia City Center"

  Czy tylko ja uważam, że to lekka żenada żeby meta maratonu była przy centrum handlowym? Rozumiem, że to sponsor ale pomysł kiepski w mojej opinii.
  Co za rok ? Meta przy Biedronce albo w salonie samochodowym ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX