Futboliści z Będzina zagrają dla dziewczyny, której tramwaj zmiażdżył nogę

Zagłębie Steelers Intepromex Będzin organizuje drugi ?American Day?. To charytatywna impreza podczas której tym razem będą zbierane pieniądze dla Izabeli Słowik z Katowic.
Jesteś kibicem z Zagłębia? Dołącz do nas na Fejsie! >>

Pierwszy "American Day" odbył się rok temu na Stadionie Ludowym w Sosnowcu. - To była znakomita promocja futbolu amerykańskiego. Kryta trybuna na Ludowym zapełniła się do ostatniego miejsca. Ludzie odchodzili od kas, gdyż brakowało biletów - mówi ŚLASK.SPORT.PL Szymon Widera, prezes klubu z Będzina i organizator imprezy.

- Początkowo nikt nie planował, że zorganizujemy "American Day" po raz drugi. Zainteresowanie było jednak tak duże, że postanowiliśmy zmierzyć się z tym tematem jeszcze raz - dodaje.

Tym razem impreza odbędzie się na stadionie Sarmacji Będzin. - W tym roku czekają nas pokazy MMA, boksu tajskiego, występy cheerleaderek, wystawa motocykli Harley Davidson i amerykańskich krążowników szos. Dla głodnych będą amerykańskie burgery, a dla najmłodszych gry i zabawy - wylicza Widera.

Impreza będzie mieć charakter charytatywny. Całkowity zysk (bilety kosztują 10 złotych) zostanie przekazany na zakup protezy nogi dla Izabeli Słowik z Katowic, której w styczniu bieżącego roku, w wyniku wypadku tramwajowego, amputowano lewe podudzie. Katowiczanka ma się pojawić w niedzielę na trybunach. - Będziemy też dla niej licytować koszulki, a także możliwość przejechania się samochodem rajdowym - mówi Widera.

"American Day" rozpocznie się w niedzielę o godzinie 15., a jego głównym punktem będzie spotkanie Topligi futbolu amerykańskiego pomiędzy Zagłębiem Steelers Intepromex Będzin, a Warsaw Sharks (godzina 16.).

ŚLĄSK.SPORT.PL na Twitterze. Obserwuj już teraz >>

Więcej o: