Silesia Marathon 2014. Zmiany na trasie w ścisłym centrum Katowic

Już ponad tysiąc osób zadeklarowało swój start w największym śląskim maratonie. Udział zapowiedział także więzień zakładu karnego w Rawiczu. 
Śląski bieg odbędzie się 5 października, ale warto zapisać się do startu już dzisiaj. - Udział w zawodach opłaciło już ponad tysiąc osób. Do zawodów pozostały prawie trzy miesiące, więc daje to nadzieję, że spełnią się moje przepowiednie i uda się podwoić liczbę uczestników - mówi dyrektor biegu Bohdan Witwicki.

"Gazeta Wyborcza" w Katowicach oraz portal ŚLĄSK.SPORT.PL są patronami medialnymi biegu.

Odbył się ostateczny objazd trasy maratonu, w którym wzięli udział przedstawiciele UM Katowice, MZUM Katowice, policji, straży miejskiej oraz KZK GOP.

- Wsłuchaliśmy się w argumenty związane z ewentualnymi utrudnieniami dla mieszkańców w czasie trwania imprezy i zdecydowaliśmy się na zmianę trasy maratonu w ścisłym centrum Katowic. I tak, maraton oraz półmaraton wystartują z ulicy Chorzowskiej, skąd dobiegną do ronda i Alei Korfantego. Końcówka maratonu zostanie poprowadzona ulicami: Graniczną, Dudy-Gracza, Dobrowolskiego, Nadgórników i dalej Olimpijską, Morcinka, Sokolską, Chorzowską... aż do mety przed Silesia City Center. 5 października biegacze zobaczą z bliska takie wizytówki Katowic, jak nowe siedziby Muzeum Śląskiego, NOSPR oraz Centrum Kongresowe - informuje Witwicki.

Jesteś fanem biegania ze Śląska? Dołącz do nas na Fejsie! >>

Dyrektor Witwicki koresponduje z przedstawicielem zakładu karnego w Rawiczu w sprawie udziału w maratonie jednego ze skazańców. Wytypowano już jednego więźnia, który osiąga rewelacyjne wyniki, a jest przy tym na zwolnieniu warunkowym.

- Nie każdemu w życiu poszło jak należy... A temu, że nawet w więzieniu biegają, można tylko przyklasnąć - komentuje Witwicki, który wysłał już do Rawicza koszulki Silesia Marathonu. W ten sposób wsparł ogólnopolską akcję zbierania odzieży biegowej "Biegam mimo, że siedzę, zamknij odzież biegową w więzieniu". Zadaniem akcji jest zmieniać przestępców w biegaczy.

Dodajmy, że maraton zyskał nowego sponsora. Śląski bieg wesprą "Polsko-Amerykańskie Kliniki Serca". 

Trasę maratonu można dokładnie prześledzić tutaj. A tutaj znajdziecie zgłoszenia do biegu.