Ruchoma klinika na trasie Silesia Maratonu. Koreańczycy też mogą skorzystać

Nowym partnerem Silesia Marathonu zostały Polsko-Amerykańskie Kliniki Serca. Na udział w śląskim biegu jest już zdecydowanych 1346 maratończyków.
Ćwierkamy dla was o sporcie na Śląsku >>

Polsko-Amerykańskie Kliniki Serca to sieć ponad 20 wyspecjalizowanych oddziałów kardiologii interwencyjnej, kardiochirurgii i chirurgii naczyniowej na terenie Polski. Działalność PAKS koncentruje się na diagnostyce, leczeniu i rehabilitacji.

- Przystępujemy do dużej akcji wspierania masowego sportu. Naszym pierwszym krokiem jest właśnie współpraca z Silesia Marathonem. Zorganizujemy na trasie biegu mobilną klinikę serca - zapowiada prof. Marek Król, wiceprezes spółki.

Każdy z uczestników biegu będzie mógł sprawdzić ciśnienie krwi i poddać się badaniu EKG. Uczestnictwo w badaniach nie będzie obowiązkowe. - Od pierwszej edycji Silesia Marathonu przywiązujemy dużą wagę do bezpieczeństwa uczestników. Rywalizacja na trasie maratonu wiąże się z wieloma wyrzeczeniami. Przebiegnięcie ponad 42 kilometrów to dla każdego organizmu wielki wysiłek. Warto się przebadać przed taką próbą, by potem w zdrowiu wrócić do domu - podkreśla Bohdan Witwicki, dyrektor biegu. Dzięki współpracy z PASK uczestnicy imprezy otrzymają maile z poradami na temat przygotowania się do dużego wysiłku i sposobów regeneracji po nim.

Swój udział w Silesia Marathonie potwierdziło dotąd 1346 osób z 16 krajów. Najdalej na Śląsk będą mieć Koreańczycy. Nowością dla biegaczy będzie również specjalna aplikacja na telefony komórkowe przygotowana przez firmę JCommerce. Pozwoli ona każdemu biegaczowi m.in. na prowadzenie własnego dziennika treningów, ocenę trasy, sprawdzenie pogody i dotarcie do wszelkich aktualności dotyczących rywalizacji.

- To pierwsza tego typu aplikacja, która będzie w użyciu podczas polskiego biegu. Wzorujemy się na najlepszych, bowiem podobne rozwiązana stosowano wcześniej na największych światowych biegach - w Berlinie, Nowym Jorku czy w Bostonie - wylicza Witwicki.

Śląski maraton odbędzie się 5 października. Zapisy i wszystkie informacje na stronie internetowej silesiamarathon.pl.

"Gazeta Wyborcza" oraz portal ŚLĄSK.SPORT.PL są patronami medialnymi imprezy.