Najlepszy strzelec ligi rozstrzelał MKS Dąbrowa Górnicza

Koszykarze MKS Dąbrowa Górnicza wciąż bez wygranej na własnym parkiecie w Tauron Basket Lidze. Tym razem lepszy od zagłębiowskiego klubu okazał się Polfarmex Kutno.
To było starcie beniaminków, bowiem klub z Kutna także rozgrywa pierwsze sezon w najwyższej klasie rozgrywkowej. Już od pierwszych minut widać było, że zapowiada się prawdziwa bitwa, w której nikt nie zamierza odpuszczać. Goście wypracowali kilkupunktową przewagę (9:13 po szybkim kontrataku Kwamaina Mitchella), ale MKS szybko doprowadził do remisu (17:17). W drugiej kwarcie grę zespołu Polfarmexu nadal kreował Mitchell - najlepszy obecnie strzelec Tauron Basket Ligi. MKS miał natomiast największe oparcie w Daltonie Pepperze i Milesie McKay'u.

Spotkanie cały czas toczyło się przy lekkiej przewadze zespołu z Kutna, która w ostatniej kwarcie wciąż przekraczała dziesięć punktów.

Dąbrowianie poderwali się do walki na dwie minuty przed końcem meczu po kolejnym trzypunktowym trafieniu Peppera (83:91). Gospodarze do końca wywierali presję na rywalach, ale ci nie pozwolili już odebrać sobie zwycięstwa.

MKS Dąbrowa Górnicza - Polfarmex Kutno 88:99 (24:27, 20:28, 23:20, 21:24)

MKS: McKay 26, Pepper 26, Piechowicz 17, Weaver 8, Szymański 6, Zmarlak 4, Koelner 1, Metelski 0, Załucki 0, Małecki 0

Polfarmex: Mitchell 28, Wołoszyn 20, Johnson 18, Auda 16, Jakóbczyk 6, Malczyk 5, Jarecki 4, Batka 2, Grochowski 0