Silesia Marathon zmieni nazwę? Zapisy do biegu już trwają

Można się już zapisywać do udziału w największej biegowej imprezie na Śląsku. - Tak wcześnie z rekrutacją jeszcze nie ruszaliśmy - przyznaje Bohdan Witwicki, dyrektor biegu.
Jesteś kibicem z Górnego Śląska? Dołącz do nas na Fejsie! >>

W tym roku odbędzie się siódma edycja biegu, który przez lata istnienia często bywał na takim zakręcie, że jego organizacja stała pod dużym znakiem zapytania. - Sukces ostatniego Silesia Marathonu sprawił, że na przyszłość patrzymy z większą nadzieją i spokojem. Zaangażowane sponsorów i władz miasta, a przede wszystkim ich deklaracje dotyczące dalszej współpracy sprawiły, że już dziś zapraszamy, by zapisywać się do udziału w naszym biegu - mówi Witwicki.

Maraton odbędzie się 4 października, ale o zapisach warto pomyśleć już teraz. Można dzięki temu zaoszczędzić trochę pieniędzy. Im bliżej imprezy, będzie się bowiem zmieniać wysokość wpisowego.

70 zł - do 31 marca

90 zł - do 31 sierpnia

110 zł - do 27 września

150 zł - w dniach 2 i 3 października - opłata wnoszona w Biurze Zawodów

- Ruszyliśmy tak wcześnie również po to, żeby dać szansę biegaczom spokojnie zaplanować swój kalendarz startów. Ten również opracowuje się z dużym wyprzedzeniem - zaznacza Witwicki.

Dyrektor biegu jest w przededniu podpisywania umów ze sponsorami oraz miastami (Katowice i Siemianowice Śląskie), przez które wiedzie trasa biegu. Te są na tyle obiecujące, że Witwicki ma nadzieję, że wkrótce pochwali się nową nazwą maratonu. Do Silesia Marathonu ma bowiem dołączyć człon sponsorski.

- Ważną sprawą jest również fakt, że nawiązaliśmy kontrakt z organizatorami maratonu w Ostrawie - najstarszego tego typu biegu w Czechach. Będziemy ze sobą współpracować. Promować się. Dostrzegam same plusy takiego rozwiązania - mówi Witwicki. Dodajmy, że najbliższy Silesia Marathon ma też już swojego patrona, którym został Andrzej Biernat, minister sportu i turystyki RP.

Więcej informacji o biegu, a także formularz zgłoszeniowy {"mainEntityOfPage":{"url":"http://www.slask.sport.pl/sport-slask/1,121860,17286436,Silesia_Marathon_zmieni_nazwe__Zapisy_do_biegu_juz.html","@type":"WebPage"},"articleBody":null,"headline":"Silesia Marathon zmieni nazwę? Zapisy do biegu już trwają","datePublished":"2015-01-21T06:14:00Z","dateModified":"2015-03-17T17:24:04Z","articleSection":"sport-slask","description":"Można się już zapisywać do udziału w największej biegowej imprezie na Śląsku. - Tak wcześnie z rekrutacją jeszcze nie ruszaliśmy - przyznaje Bohdan Witwicki, dyrektor biegu.","publisher":{"@type":"Organization","name":"www.slask.sport.pl","logo":{"url":"http://www.slask.sport.pl/logos/508.png","name":null,"width":null,"height":null,"datePublished":null,"@type":"ImageObject"}},"author":{"url":null,"email":null,"name":"Wojciech Todur","@type":"Person"},"@context":"http://schema.org","@type":"NewsArticle","name":"Silesia Marathon zmieni nazwę? Zapisy do biegu już trwają","image":[{"url":"https://bi.im-g.pl/im/81/a5/ff/z16754049V,Silesia-Marathon-w-2014-roku.jpg","name":"Silesia Marathon w 2014 roku","width":null,"height":null,"datePublished":null,"@type":"ImageObject"},{"url":"https://bi.im-g.pl/im/80/a5/ff/z16754048V,Na-trasie-Silesia-Marathonu-w-2014-roku.jpg","name":"Na trasie Silesia Marathonu w 2014 roku","width":null,"height":null,"datePublished":null,"@type":"ImageObject"},{"url":"https://bi.im-g.pl/im/7f/a5/ff/z16754047V,Rywalizacja-na-trasie-Silesia-Marathonu.jpg","name":"Rywalizacja na trasie Silesia Marathonu","width":null,"height":null,"datePublished":null,"@type":"ImageObject"},{"url":"https://bi.im-g.pl/im/7e/a5/ff/z16754046V,Silesia-Marathon-w-2014-roku.jpg","name":"Silesia Marathon w 2014 roku","width":null,"height":null,"datePublished":null,"@type":"ImageObject"},{"url":"https://bi.im-g.pl/im/7d/a5/ff/z16754045V,6--edycja-Silesia-Marathon---biegu-ulicami-Katowic.jpg","name":"6. edycja Silesia Marathon - biegu ulicami Katowic, Siemianowic Śląskich i Mysłowic","width":null,"height":null,"datePublished":null,"@type":"ImageObject"},{"url":"https://bi.im-g.pl/im/7c/a5/ff/z16754044V,6--edycja-Silesia-Marathon---biegu-ulicami-Katowic.jpg","name":"6. edycja Silesia Marathon - biegu ulicami Katowic, Siemianowic Śląskich i Mysłowic","width":null,"height":null,"datePublished":null,"@type":"ImageObject"},{"url":"https://bi.im-g.pl/im/7b/a5/ff/z16754043V,Silesia-Marathon-w-2014-roku.jpg","name":"Silesia Marathon w 2014 roku","width":null,"height":null,"datePublished":null,"@type":"ImageObject"},{"url":"https://bi.im-g.pl/im/7a/a5/ff/z16754042V,6--edycja-Silesia-Marathon---biegu-ulicami-Katowic.jpg","name":"6. edycja Silesia Marathon - biegu ulicami Katowic, Siemianowic Śląskich i Mysłowic","width":null,"height":null,"datePublished":null,"@type":"ImageObject"}]}