Sport.pl

Zabierz dziadka na mecz, a zobaczysz nowego koszykarza MKS-u za darmo

MKS Dąbrowa Górnicza po trzech kolejnych wyjazdowych spotkaniach wraca do Hali Centrum. W zagłębiowskiej drużynie zadebiutuje w sobotnim meczu (godz. 18) ze Stelmetem Zielona Góra nowy zawodnik.
MKS radzi sobie w ostatnich tygodniach nadspodziewanie dobrze. Beniaminek wygrał cztery z ostatnich pięciu spotkań, a teraz liczy na kolejny łup - zwycięstwo ze Stelmetem Zielona Góra, wicemistrzem Polski.

ŚLĄSK.SPORT.PL w mocno nieoficjalnej wersji. Dołącz do nas na Facebooku >>

- Stelmet się rozkręca, co pokazuje choćby ich wygrana z Turowem. Z pewnością grają lepiej niż na początku sezonu. Zapowiada się więc trudne spotkanie, ale co to dla nas? Wyjdziemy na parkiet skoncentrowani i postaramy się sprawić niespodziankę - uśmiecha się Mateusz Dziemba, obrońca MKS-u.

Podczas spotkania odbędzie się akcja "Wszyscy Dziadkowie kibicują Dąbrowie", która ma zachęcić fanów do rodzinnego kibicowania. Oznacza to, że wszystkie babcie i dziadkowie, którzy wybiorą się na mecz z wnukami zobaczą starcie ze Stelmetem za darmo.

W sobotę kibiców czeka jeszcze jednak atrakcja. W drużynie z Dąbrowy Górniczej pojawi się bowiem nowy zawodnik. To mierzący 189 centymetrów Wojciech Mackiewicz, zwycięzca organizowanej przez zagłębiowski klub licytacji na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Mackiewicz już trenuje z drużyną. - Trenerzy mnie nie oszczędzają, biegam od kosza do kosza. Człowiekowi wydaje się, że jest w dobrej kondycji fizycznej, a taki trening to weryfikuje. Jak się czegoś nie robiło przez wiele lat to jest naprawdę ciężko - mówi.Więcej o: