Polska-Brazylia w Spodku. To ma być święto piłki ręcznej w Polsce

Katowice szykują się do organizacji przyszłorocznych Mistrzostw Europy w piłce ręcznej. Generalnym sprawdzianem będzie mecz Polski z Brazylią, który odbędzie się już 3 maja.
Śledź autora na Twitterze - @maciekblaut >>

Występy polskiej kadry w czasie tegorocznych Mistrzostw Świata w Katarze i zdobycie przez nią brązowych medali przysporzyło jej wielu sympatyków. Pierwszą okazją - od tego czasu - do obejrzenia w akcji naszych szczypiornistów będzie międzynarodowy turniej, który w dniach 1-3 maja odbędzie się w Krakowie i Katowicach. Przez pierwsze dwa dni mecze będą rozgrywane w Tauron Arenie Kraków. Decydujące spotkania odbędą się w Spodku. Tego dnia Egipt zmierzy się z Rumunią (godz. 14:30), a Polska z Brazylią (godz. 17). - Cieszymy się, że będzie okazja, by przywitać się z kibicami po tak udanych dla nas mistrzostwach świata. Mam nadzieję, że ten turniej będzie świętem piłki ręcznej w Polsce. Brazylia to bardzo dobry zespół z olbrzymim potencjałem. Mam wrażenie, że w czasie wielkich turniejów zwykle nie wytrzymują ich trudów i potem trochę brakuje im sił. W pojedynczych meczach potrafią być bardzo groźni. Mistrzostwa pokazały jednak, że nie ma zespołu, który nie byłby w naszym zasięgu - mówi Robert Orzechowski, rozgrywający naszej kadry.

Poprzednio Polacy grali w Spodku w czasie grudniowego turnieju Christmas Cup. W katowickiej hali nie stawiło się wówczas zbyt wielu widzów. - To nie był zbyt dogodny termin. Pewnie wiele osób było wtedy na nartach. Do tego rywale nie przyjechali w najsilniejszych składach. Teraz zagramy z silnym przeciwnikiem i liczę, że Spodek się zapełni - mówi Orzechowski. Bilety kosztują od 29 do 99 zł i są dostępne na stronie ebilet.pl.

Przypomnijmy, że Katowice będą współgospodarzem przyszłorocznych mistrzostw Europy. - Takie imprezy warto organizować nie tylko ze względu na ich walor promocyjny, ale także dla zarobku. W zeszłym roku goście odwiedzający Katowice zostawili u nas 90 mln zł. Mamy opracowany cały harmonogram imprez promujących mistrzostwa. Już w czerwcu zorganizujemy w hali w Szopienicach pokazowy trening piłki ręcznej dla młodzieży. Mamy nadzieję, że poprowadzi go osobiście bramkarz naszej reprezentacji Sławomir Szmal - mówi Krzysztof Mikuła, wiceprezydent Katowic.

Gorące newsy i złośliwe komentarze. Dołącz do nas na Facebooku >>