PKO Silesia Marathon. Nakręć film i pojedź na koniec świata

Organizatorzy PKO Silesia Marathonu przygotowali dla uczestników imprezy nie lada niespodziankę. Nakręć film z przygotowań, ukończ śląski i bieg i... weź udział w maratonie w Republice Południowej Afryki.
Facebook? » | A może Twitter? »


Two Oceans Marathon w Kapsztadzie jest uważany za najpiękniejszy bieg świata. W czasie biegu pokonuje się trasę od wybrzeża Oceanu Atlantyckiego do Indyjskiego. To tak naprawdę ultramaraton, bo jego dystans to 56 kilometrów.

Teraz każdy uczestnik PKO Silesia Marathonu ma szansę spełnić swoje biegowe marzenie. W ramach nagrody organizator zapewnia przelot, pobyt w Kapsztadzie, możliwość zwiedzania miasta i okolic oraz start w Two Oceans Marathon (marzec 2016 roku), do którego pomoże się przygotować doświadczony trener.

- No to teraz wyjaśniło się dlaczego ambasador RPA [Simon Ntombela - przyp.red.] jest honorowym patronem naszego biegu - uśmiecha się Bohdan Witwicki. Dyrektor śląskiego biegu w 2008 roku wziął udział w maratonie w Kapsztadzie i zapewnia, że warto zawalczyć o nagrodę. - Bieg jest trudny, ale piękne widoki i satysfakcja po jego ukończeniu nagradzają wszelkie trudy - zapewnia.

Co zrobić, żeby wyjechać na "koniec świata"? Trzeba nakręcić filmik (spełniający warunki regulaminu) z przygotowań do startu w PKO Silesia Marathon i przekonać, że to właśnie Ty będziesz najlepiej reprezentować śląski maraton w RPA. Film należy opublikować serwisie YouTube, a następnie przesłać zgłoszenie na adres mailowy: konkurs@silesiamarathon.pl (imię i nazwisko, nr startowy, link do pobrania opublikowanego filmu oraz oświadczenie zgody na przetwarzanie danych osobowych).

Wszystkie filmy będą na bieżąco publikowane na fanpage'u Silesia Marathon na Facebook'u od 15 czerwca do 31 sierpnia. Na każdy film można oddawać głosy od momentu jego publikacji. 15 września piętnaście najpopularniejszych filmików (z największą ilością "polubień") przejdzie do drugiego etapu konkursu. Spośród nich jury nagrodzi autorów pięciu najlepszych filmów. Zwycięzca pojedzie do RPA, a pozostałe cztery osoby otrzymają nagrody i upominki od organizatora.

Gazeta Wyborcza oraz SLASK.SPORT.PL są patronami medialnymi śląskiego biegu.