Sport.pl

MKS Dąbrowa Górnicza. Nowy skrzydłowy wyjaśnia powody częstych przeprowadzek

Transfer Jakuba Dłoniaka do MKS-u Dąbrowa Górnicza to jeden z najgłośniejszych ruchów kadrowych przed nadchodzącym sezonem koszykarskiej ekstraklasy. To przecież były król strzelców Tauron Basket Ligi. 
32-letni skrzydłowy przeprowadził się do MKS-u po okresie gry w Śląsku Wrocław. - Oferta z MKS-u była najbardziej konkretna. Dąbrowianie wyrażali największą chęć by mnie pozyskać. Ponadto ma tu powstać dobry zespół, z którym będziemy mogli walczyć o play-off - mówi zawodnik, który jest znany z tego, że często zmienia kluby. Dłoniak ma już za sobą grę w Radomiu, Tarnobrzegu, Zielonej Górze, Stargardzie Szczecińskim, czy Pruszkowie.

- Chcę reprezentować zespoły, które mnie chcą, a nie te, które mnie nie chcą. Tyle na ten temat - podkreśla zawodnik, który był jednym z liderów Śląska. - Najważniejsza jest drużyna! Zostałem ściągnięty po to, żeby wzmocnić MKS i ze wszystkich sił będę się starał sprostać temu zadaniu. Naszym celem będzie awans do czołowej ósemki. Już się nie mogę doczekać nowego sezonu. Zapraszam kibiców na niezapomniane emocje - kończy. 

Facebook? » | A może Twitter? »


Więcej o: