Clearex Chorzów. Zaprosili na swój jubileusz Barcelonę!

Clearex Chorzów świętuje w tym roku dwudziestolecie istnienia. Pięciokrotny mistrz Polski w futsalu liczy, że jubileusz uświetni mecz z Barceloną.
Clearex za kilka dni rozpoczyna swój siedemnasty sezon w ekstraklasie futsalu! - Zespół został solidnie przebudowany. Po sześciu, siedmiu latach chudych znowu liczymy na walkę o czołowe miejsca w lidze. Chcemy się włączyć do rywalizacji o mistrzostwo Polski - mówi Zdzisław Wolny, menedżer zespołu.

Do zespołu dołączyło latem pięciu nowych graczy. Paweł Budniak i Mikołaj Zastawnik to byli gracze Wisły/Krakbet Kraków - mistrza Polski, który jednak w nadchodzącym sezonie nie wystartuje w lidze.

Clearex wzmocnili również Kamil Dworzecki, Szymon Łuszczek i Bartosz Siadul.

- Fakt, że mistrz Polski rezygnuje z gry w lidze najlepiej świadczy o tym, w jakiej kondycji jest nasza dyscyplina. Niestety, nie poszło to w tym kierunku, w jakim się spodziewałem. Gdy w 2001 roku powstała futsalowa Liga Mistrzów, wydawało się, że to będzie nasze koło zamachowe. Jest inaczej. Do futsalu tylko się dokłada. Nawet za wygranie wspomnianej Ligi Mistrzów UEFA nie wypłaca złamanego franka. Drużyny, które zdobywają mistrzostwo Polski, regularnie wycofują się z europejskich pucharów - podkreśla Wolny.

Zawodnicy chorzowskiego klubu będą łączyć grę z pracą zawodową. - Nie jest to wymarzone rozwiązanie, ale da się to pogodzić - mówi Mirosław Miozga, który jest związany Cleareksem od osiemnastu lat i ma na koncie pięć tytułów.

W Chorzowie liczą, że w jubileuszowym sezonie sięgną po kolejne złoto. W planach jest też mecz z topowym rywalem. - Wysłaliśmy zaproszenie do Barcelony. Zaproponowaliśmy grę w grudniu, bo właśnie wtedy [2 grudnia - przyp. red.] przypada rocznica powstania klubu. Barcelona odpowiedziała jednak, że taki termin jej nie odpowiada. Odpisaliśmy więc, żeby sami zaproponowali kiedy mogą do nas przyjechać. Druga opcja to mecz z Benficą Lizbona. Droższa opcja, bo jednak przeloty z Barcelony są tańsze. Naszym gościom gwarantujemy również zakwaterowanie w hotelu - zaznacza Wolny. 

Jesteś kibicem ze Śląska? Dołącz do nas na Fejsie! >>