MKS Dąbrowa Górnicza. Trudne rozmowy z Toddem O'Brienem

Todd O'Brien - amerykański środkowy, którego MKS Dąbrowa Górnicza zakontraktował latem okazał się niewypałem. Teraz jednak trudno się z nim rozstać.
 
Facebook? » | A może Twitter? »


Mierzący 213 cm Amerykanin dołączył do zagłębiowskiej drużyny przed sezonem - Na boisku kocham szaleć na tablicach i kończyć akcje efektownymi wsadami - deklarował po przyjeździe, ale rzeczywistość brutalnie zweryfikowała te zapowiedzi.

O'Brien prezentował się w Tauron Basket Lidze bardzo słabo. Jego akcje - szczególnie w ataku - zakrawały chwilami o śmieszność. MKS sięgnął więc po nowego podkoszowego gracza. W ostatnim meczu - wyjazdowym spotkaniu ze Startem Lublin - w drużynie z Dąbrowy Górniczej zadebiutował Eric Williams. Środkowy - mimo problemów żołądkowych - rozegrał dobre spotkanie.

To oznacza jedno - czas O'Briena dobiegł końca. Prezesi MKS od kilku dni prowadzą rozmowy z zawodnikiem i jego menedżerem na temat warunków rozwiązania kontraktu. Rozbieżności finansowe są na razie jednak zbyt duże, żeby strony mogły sobie podać rękę na do widzenia.