Martin Galia wzmocni Górnika Zabrze

Wielokrotny reprezentant Czech i bramkarz szwajcarskiego TSV St. Otmar St. Gallen już od najbliższego sezonu wzmocni szczypiornistów Górnika Zabrze
Facebook? » | A może Twitter? »


37-letni golkiper 158 razy stawał pomiędzy słupkami czeskiej reprezentacji, ostatnio... w Polsce! W trakcie poświątecznego Christmas Cup we Wrocławiu bronił przeciwko reprezentacji Iranu (Czesi wygrali wtedy 38:32) oraz przeciwko reprezentacji Polski (gospodarze wygrali 37:33). Na swoim reprezentacyjnym koncie ma również trzy bramki.

Galia może pochwalić się ogromnym doświadczeniem. Od 1997 do 2003 roku grał w Baniku Karvina, skąd na dwa lata przeniósł się do szwedzkiego Redbergslide IK Göteborg. W 2004 roku trafił na kolejne cztery lata do dobrze znanego zabrzanom (z rozgrywek w ramach Pucharu EHF) Frisch Auf! Göppingen. Tam w finale rozgrywek Pucharu EHF 2005/2006 pojedynkował się z innym niemieckim zespołem, TBV Lemgo, które zresztą wygrało dwumecz. W 2008 roku Galia na trzy sezony przeniósł się właśnie do Lemgo i wreszcie w 2010 roku triumfował w Pucharze EHF. Później zaliczył dwuletni epizod w TV Großwallstadt, a od 2013 roku broni barw szwajcarskiego TSV St. Otmar St. Gallen.

- Bardzo cieszymy się, że Martin dołączy do nas. Reprezentuje świetny poziom i co nas mile zaskoczyło: bardzo chciał do nas dołączyć. Tym bardziej, że na co dzień mieszka... ledwie 40 minut drogi od hali, w czeskiej Karvinie - mówi prezes Bogdan Kmiecik. Kontrakt obowiązywać będzie przez dwa lata z możliwością przedłużenia o kolejny rok.

Tymczasem kontrakt nie przedłuży Mateusz Kornecki. Barw Górnika bronić będzie do końca sezonu. prawdopodobnie będzie grać zagranicą

Warto dodać, że już w najbliższy piątek rozpoczyna się cykl sparingów Górnika Zabrze w ramach zimowych przygotowań. Na początek trzy kolejne mecze ze SKA Mińskiem. Pierwszy z nich planowany jest na 15 stycznia o godz. 11.30. Kolejny odbędzie się w sobotę (16 stycznia o godz. 11), a ostatni - we wtorek (19 stycznia) o godz. 10.

Górnik planuje również spotkanie z Olimpią Piekary, które odbędzie się 26 stycznia (wtorek) o godz. 18. W trakcie ustalania jest jeszcze trening z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski.

Szczegółowy harmonogram

Górnik Zabrze - SKA Mińsk - 15 stycznia 2016 roku, godz. 11.30

Górnik Zabrze - SKA Mińsk - 16 stycznia 2016 roku, godz. 11

Górnik Zabrze - SKA Mińsk - 19 stycznia 2016 roku, godz. 10

Górnik Zabrze - Olimpia Piekary - 26 stycznia 2016, godz. 18