ME piłkarzy ręcznych 2016. Genialna Norwegia ograła Chorwację!

Silny i nieustępliwi Norwegowie starli uśmiechy z twarzy pewnych swego Chorwatów! W katowickiej grupie Euro 2016 po dwóch kolejkach spotkań każda z drużyn ma na swoim koncie po jednym zwycięstwie. We wtorek, gdy zakończy się śląska część turnieju, szykują się wielkie emocje.
Chorwacja to jedna z tych drużyn, która na każdy turniej jedzie po medal. Znakomici rozgrywający - miotający piłkę z nieludzką siłą Marko Kopljar i Domagoj Duvnjak. Szybcy i nieszablonowo grający skrzydłowi Manuel Strlek, czy Zlatko Horvath. A na dodatek Mirko Alilović - pewny, doświadczony bramkarz, który oplata słupki niewidzialną siecią niczym pająk. Te nazwiska tworzą maszynkę do zwycięstw, której nie sposób zatrzymać dobrą grę. Tu potrzeba czegoś więcej. Genialnej dyspozycji bramkarza drużyny przeciwnej. Twardej i nieustępliwej obrony i wreszcie strzelca, który rozbije defensywę Chorwatów.

Początek meczu z Norwegią wskazywał na to, że ci nie będą w stanie przeciwstawić się drużynie z byłej Jugosławii. Skandynawowie grali dobrze, ale jak już ustaliliśmy na Chorwację to za mało. Duvnjak i spółka szybko wypracowali więc cztery bramki przewagi, które wydawały się być wstępem do spokojnego, kontrolowanego przez Chorwatów meczu.

Norwegowie mieli jednak inny plan i z czasem dołożyli do swojej gry szczyptę tak pożądanego geniuszu. Gole Haralda Reinkinda i Espe Lie Hansena sprawiły, że temperatura spotkania wzrosła. Norwegowie po porażce w pierwszym meczu grupowym z Islandią walczyli o swoją przyszłość w Euro 2016 ze wszystkich sił.

W drugiej połowie Norwegowie w końcu dopięli swego i w 34. minucie - po golu Hansena - po raz pierwszy wyszli na prowadzenie (18:17). Uśmiechy znikły z twarzy Chorwatów i zaczął się bój - gol za gola. W bramce Norwegów znakomicie spisywał się Espen Christensen, ale na genialny, sytuacyjny rzut Ivana Cupicia (tyłem do bramki) i on nie mógł zaradzić.

Końcówka spotkania podnosiła kibiców z miejsc, a Skandynawowie - niemal na kolanach - bronili nikłej przewagi. I o zasłużenie dopięli swego!

W katowickiej grupie Euro 2016 po dwóch kolejkach spotkań każda z drużyn ma na swoim koncie po jednym zwycięstwie. We wtorek, gdy zakończy się śląska część turnieju, szykują się naprawdę wielkie emocje!

Norwegia - Chorwacja 34:31 (16:17)