MKS Dąbrowa Górnicza. Szanse na play off coraz mniejsze

PGE Turów Zgorzelec pokonał w Dąbrowie Górniczej MKS 92:85 w najbardziej zaciętym niedzielnym meczu Tauron Basket Ligi. Zagłębiowski zespół ma coraz mniejsze szanse na awans do czołowej ósemki i grę w play off.
Chcesz współtworzyć nasz portal? Polub nas na Fejsie >>

Bardzo dobry początek meczu zanotowali zgorzelczanie, a szczególnie duet Cameron Tatum - Kirk Archibeque. Po punktach tych graczy było nawet 11:2. Po późniejszych rzutach wolnych Tatuma PGE Turów wygrywał 20:10, ale dąbrowianie nie zamierzali się poddawać. Sprawy w swoje ręce wzięli Chorwaci. Najpierw świetnie grał Drago Pasalić, a później dwie trójki trafił Dominik Mavra i pierwsza kwarta zakończyła się remisem. Rzut z dystansu Pasalicia na początku drugiej kwarty dał zespołowi trenera Drażena Anzulovicia prowadzenie. PGE Turów potrafił jeszcze w tej kwarcie zdobyć cztery punkty przewagi dzięki akcjom Daniela Dillona, ale spotkanie się wyrównało i MKS również potrafił wracać na prowadzenie. Ostatecznie po akcji 2+1 Filipa Dylewicza pierwsza połowa zakończyła się remisem po 41.

Trzecia kwarta toczyła się rytmem "kosz za kosz". W zespole ze Zgorzelca wyróżniali się Daniel Dillon i Jakub Karolak, natomiast w MKS pierwsze skrzypce grał Rashaun Broadus. Żadna z ekip nie potrafiła jednak zbudować większej przewagi. Dzięki trafieniu Mateusza Dziemby dąbrowianie po 30 minutach prowadzili 62:60. Czwarta kwarta ponownie była bardzo wyrównana, ale na dwie minuty przed końcem po rzutach wolnych Karolaka i Dylewicza PGE Turów wygrywał sześcioma punktami. Gospodarze starali się odpowiadać przede wszystkim rzutami z dystansu, ale nie trafiali. Goście w końcówce mieli sporo okazji do stawania na linii rzutów wolnych, gdzie zachowali zimną krew i wysoką skuteczność. Ostatecznie PGE Turów wygrał 92:85.

Do zwycięstwa poprowadził gości Cameron Tatum, który zanotował 22 punkty i dziewięć zbiórek. 17 punktów i 10 asyst dołożył Daniel Dillon. W ekipie gospodarzy 23 punkty, sześć zbiórek i cztery asysty zanotował Rashaun Broadus.