MKS Dąbrowa Górnicza. Nieudana pogoń i porażka na Kociewiu

Zagłębiowscy koszykarze przegrali na wyjeździe z Polpharmą Starogard Gdański.
Na ŚLĄSK.SPORT.PL piszemy także o koszykówce. Sprawdź na Facebooku >>

Po trzech kwartach gospodarze wygrywali 60:41 i wydawało się, że jest już po meczu. Dzięki świetnemu początkowi ostatniej części podopieczni trenera Drażena Anzulovicia wrócili jednak do gry. Zmniejszyli stratę do dziewięciu (60:51), a 37. minucie nawet do sześciu punktów (64:58), ale końcówka - głównie dzięki trafiającemu z dystansu Johnny'emu Dee - należała do drużyny z Kociewia.

Dąbrowscy koszykarze, którzy zajmują 10. miejsce, w rundzie zasadniczej zagrają jeszcze z Energą Czarnymi Słupsk (dom), Siarką Tarnobrzeg (wyjazd) i w ostatniej kolejce u siebie z mistrzem Polski, Stelmetem BC Zielona Góra.

Polpharma Starogard Gdański - MKS Dąbrowa Górnicza 78:65 (19:18, 19:9, 22:14, 18:24)

MKS: Broadus 16, Pasalić 11, Pamuła 7 (1x3), Dziemba 5 (1), Zmarlak 2 oraz Mavra 10, Williams 10, Szymański 4, P. Wieczorek 0.