MKS Dąbrowa Górnicza rośnie w siłę. Jest nowy środkowy

MKS Dąbrowa Górnicza buduje zespół na nowy sezon. Do drużyny dołączyło dwóch nowych, wartościowych graczy.
Chcesz współtworzyć nasz portal? Polub nas na Fejsie >>

Zagłębiowski klub miał w minionym sezonie walczyć o czołowe miejsca w lidze, ale nie zdołał awansować do play off. W Dąbrowie uznali, że najlepszym lekiem na to niepowodzenie będzie budowa nowej drużyny i szybko zabrali się do pracy. Do zespołu dołączyło dwóch wartościowych graczy.

Umowę podpisał 25-letni Jakub Parzeński - środkowy, który w ostatnim sezonie reprezentował w Asseco Gdynia. Nowy zawodnik MKS-u swoją karierę zaczynał w Śląsku Wrocław, następnie grał we Włoszech a także w PBG Basket Poznań i ponownie w Śląsku Wrocław.

- Jakub to bardzo wszechstronny gracz, który ma ogromny potencjał. Szybko spodobał się naszemu trenerowi, który stwierdził, że zależy mu na pozyskaniu tego typu gracza. Mamy wielką nadzieję, że Kuba jeszcze bardziej rozwinie swój talent pod skrzydłami Drażena Anzulovicia i będzie ważną postacią naszej drużyny - mówi prezes klubu, Rafał Podgórski.

Nowym zawodnikiem MKS-u jest również Witalij Kowalenko. 32-letni silny skrzydłowy z Ukrainy poprzedni sezon spędził w Śląsku Wrocław. - Witalij to wszechstronny i doświadczony gracz - jesteśmy bardzo zadowoleni, że wybrał naszą ofertę i liczymy, że mocno pomoże nam w walce w strefie podkoszowej. Cele Witalija i nasze są podobne - zarówno on jak i my bardzo chcemy zagrać w play-offach - dodaje Podgórski.

Dodajmy, że obecnie ważne kontrakty na kolejny sezon mają: Piotr Pamuła, Samuel Dower, Jakub Dłoniak i Marcin Piechowicz.