Dalsze losy prezesa Młynarczyka? Już w środę rozmowy na Radzie Nadzorczej

W środę 9 listopada odbędzie się Rada Nadzorcza Górnika Zabrze. Jednym z tematów ma być ewentualna zmiana na stanowisku prezesa Górnika.
Prezes Tomasz Młynarczyk w kilku wywiadach dał do zrozumienia, że nie wyklucza odejścia z klubu. - Mam kancelarię prawniczą, dzielenie tych obowiązków jest trudne. Sygnalizowałem pani prezydent to już wcześniej. Ta dyskusja toczy się już od jakiegoś czasu - twierdził na łamach naszej Gazety sternik Górnika.

Informację potwierdziła prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik. - Prezes Młynarczyk wszedł do klubu w bardzo trudnym momencie. I zrobił kawał dobrej roboty, przede wszystkim w tematach właścicielskich. Jestem mu za to bardzo wdzięczna. Jeśli uzna, że nie jest w stanie więcej poświęcić czasu, że zrealizował swoje zadania, wtedy możliwa jest zmiana. Jesteśmy przygotowani na ten wariant - twierdzi pani prezydent.

Temat ewentualnego odejścia prezesa Młynarczyka ma być poruszany na posiedzeniu Rady Nadzorczej oraz walnym spotkaniu akcjonariuszy. Oba te spotkania mają się odbyć w najbliższą środę 9 listopada.

Michael Mueller, szef Rady Nadzorczej: - Od początku jest nam wiadomo, że trudno być prezesem i jednocześnie prowadzić kancelarię prawniczą. Tomasz Młynarczyk rozmawia na ten temat z panią prezydent Zabrza. 9 listopada mamy Radę Nadzorczą i walne zgromadzenie akcjonariuszy i w trakcie tych spotkań będziemy rozmawiać o sprawie prezesa.