Mariusz Jop zakończył karierę

33-letni Mariusz Jop ogłosił zakończenie kariery. Ostatnim klubem 27-krotnego reprezentanta Polski był Górnik Zabrze.
Mariusz Jop w sezonie 2010/2011 występował w barwach Górnika Zabrze, w którym w ostatnim sezonie rozegrał łącznie 25 spotkań. Trener nie był zadowolony z jego formy i przesunął go do zespołu rezerw. Jop nie zdołał znaleźć nowego klubu i zdecydował się na zakończenie kariery.

- Inaczej wyobrażałem sobie swój pobyt w Zabrzu. Zakładałem, że kontrakt wypełnię do końca. Nie chcę mówić, że mam do trenera Adama Nawałki żal, ale niesmak pozostał. Tak po ludzku. Kiedy przychodziłem do Górnika, umawialiśmy się na coś innego - powiedział były piłkarz Wisły Kraków portalowi Sportslaski.pl

- Z kariery mogę być zadowolony. Choć nie byłem wielkim talentem, to wycisnąłem z siebie tyle, ile można było. Dzięki zaangażowaniu i odpowiedniemu podejściu udało mi się zrealizować marzenia - dodał.

Mariusz Jop jest wychowankiem KSZO Ostrowiec, w którego barwach w sezonie 1997/98 zadebiutował w Ekstraklasie. Najlepsze lata obrońca spędził w Wiśle Kraków. Pod Wawelem zdobył trzy mistrzostwa Polski i dwa puchary kraju. W 2005 roku zdecydował się na przenosiny do Rosji, gdzie spędził sześć lat. W tym czasie rozegrał także 27 meczów w reprezentacji Polski.