T-Mobile Ekstraklasa. Transmisje meczów ligi także w Izraelu

Mecz Wisły Kraków z Górnikiem Zabrze zainaugurował serię transmisji z meczów T-Mobile Ekstraklasy w Izraelu. W państwie nad Morzem Śródziemnym media wykupiły prawo do pokazywania polskiej ligi - taką informację przekazał dziennikarzom Canal +... Maor Melikson.
Ekstraklasa.tv: Cudowny gol Rafała Wolskiego i nie tylko »

- Pewnie nie wiecie, ale kibice w Izraelu będą mogli obejrzeć mecz Wisła - Górnik. Nasze media wykupiły prawa do pokazywania meczów Ekstraklasy. Głównie chodzi o spotkania Wisły Kraków - powiedział w wywiadzie dla Canal + Maor Melikson.

Zainteresowanie rozgrywkami w Polsce rośnie. Przed sezonem dzięki zmienionej umowie dotyczącej praw telewizyjnych, jeden mecz z każdej kolejki (w poniedziałek o godzinie 18:30) pokazuje prócz Canal + Sport stacja Eurosport 2. Poniedziałkowe spotkania są prezentowane w 22 krajach Europy Środkowej, Południowej i Skandynawii. Dzięki temu aż 16 milionów gospodarstw spoza Polski ma dostęp do transmisji z rozgrywek T-Mobile Ekstraklasy.

Prawa do pokazywania ligi wykupiły także media w Izraelu. Z pewnością wpływ na zainteresowanie T-Mobile Ekstraklasą w tym kraju miały transfery izraelskich piłkarzy do Polski. Kibice z Izraela będą mogli obserwować poczynania nie tylko Maora Meliksona i Dudu Bitona. Grono Izraelczyków w polskiej lidze uzupełnia Tamir Kahlon z Cracovii, Idan Shriki z Górnika Zabrze (obecnie wypożyczony do Ashdod SC), Moshe Ohayon z Legii Warszawa oraz Liran Cohen z Podbeskidzia. Tylko w lidze belgijskiej gra obecnie więcej piłkarzy z Izraela.

Jak na razie Ekstraklasa SA nie wydała oficjalnego komunikatu w sprawie sprzedaży praw telewizyjnych do Izraela.

Rekord frekwencji w Ekstraklasie! Ponad 100 tys. kibiców na trybunach (ZDJĘCIA)
Więcej o: