Sport.pl

Kazimierz Moskal: Nie mieliśmy stuprocentowej sytuacji

44-letni były piłkarz Wisły pracę na stanowisku pierwszego trenera rozpoczął od porażki. - Najważniejsza była wiara w wygraną - mówi Adam Nawałka, szkoleniowiec zwycięskiego Górnika Zabrze.
Ekskluzywne materiały i ciekawostki o Wiśle tylko na Facebooku Kraków - Sport.pl »

Moskal przejął drużynę od Roberta Maaskanta dwa tygodnie temu. Nie udało mu się odmienić oblicza drużyny, która poniosła czwartą porażkę z rzędu. - Nie był to nasz wielki mecz, szczególnie w pierwszej połowie. W drugiej spisaliśmy się lepiej, ale i tak stworzyliśmy za mało okazji. Bramkę straciliśmy po prostym błędzie. Wtedy zostało już za mało czasu na zmianę wyniku - przyznał Moskal.

- Zdobyliśmy bardzo ważne punkty. Postawiliśmy trudne warunki, zagraliśmy pressingiem i szybko przechodziliśmy z ataku do obrony. To poskutkowało. Za determinację i konsekwencję należą się zawodnikom brawa - cieszył się Nawałka, który przy Reymonta pracował już trzy razy.

Trener Moskal przyznał, że jego podopieczni nie grali dobrze, ale.... - Nie mogę zawodnikom odmówić zaangażowania. Górnik nas niczym nie zaskoczył i kilka razy udało nam się wyjść spod ich pressingu. Musimy znaleźć wyjście z tej sytuacji. Doskonale zdawałem sobie sprawę, że nie będzie to łatwy mecz.

Nawałka nie tylko był trenerem Wisły, ale przede wszystkim przez 10 lat grał w krakowskiej drużynie. - Sercem jestem za Wisłą i liczę, że sobie poradzi w tym trudnym momencie, bo ma w składzie dobrych zawodników. Mam nadzieję, że to przejściowy kryzys i życzę krakowianom, by się szybko podnieśli - zakończył.

Trenerzy Wisły zwykle zaczynają od zwycięstwa